POWIATOWA KONFERENCJA NAUKOWA

DSC 1043

Wartościowe i widowiskowe połączenie teorii z praktyką.

 

9 marca dzieci z grup 0a, 0b i 0c zaprezentowały się jako artyści na scenie w naszej szkole. Okazją ku temu była V Powiatowa Konferencja Naukowa zorganizowana z inicjatywy pani dyrektor - Anny Zalewskiej.

 

 

 

 

Tematyka spotkania dotyczyła wpływu zajęć artystycznych na rozwój dzieci młodszych. Był to czas wszechstronnego opracowania tego zagadnienia w formie interesujących prelekcji i działań dla wszystkich nauczycieli i zainteresowanych osób.

Przeprowadzono ciekawe bloki warsztatowe min. z arteterapii, logorytmiki, plastyki, muzyki. Podkreślono sferę ruchową, słowną, zmysłową oraz emocjonalną w dziecięcym poznawaniu i przeżywaniu świata.

W trakcie konferencji przekazano wiele cennych wskazówek i propozycji podnoszących atrakcyjność pracy dydaktyczno-wychowawczej.

I właśnie w owo praktyczne odniesienie włączono efekty oddziaływań w zerówkach tj. uczestnicy konferencji obejrzeli i wysłuchali przekazu artystycznego naszych 5- i 6-latków.

Entuzjastycznie przyjęto układ rytmiczny z buławami, a następnie z przyjemnością wysłuchano energetycznej piosenki z przesłaniem „Zostań moją przyjaciółką”. Również końcowy taniec w maskach dostarczył wiele radosnych doznań i walorów artystycznych.

Warto podkreślić, że wszystkie dzieci występowały przed widownią. Ujawniło to, że „mali artyści” w wieku przedszkolnym mają duże, często nieprzeciętne możliwości taneczne i wokalne. Występ naszych wychowanków to dowód na to, że warto tu i teraz, na każdym etapie edukacyjnym wspierać predyspozycje i kształtować aktywność artystyczną uczniów.

Efekty były widowiskowe i podobały się odbiorcom. Dla radości, cudownych wrażeń i przeżyć warto zajmować się nie tylko wzbogacaniem wiedzy, umiejętności i sprawności typowo szkolnych.

Gratulacje należą się wszystkim dzieciom, wychowawcom oddziałów przedszkolnych, p. Adamowi prowadzącemu rytmikę oraz paniom z obsługi za włożony wysiłek.

W sposób szczególny włączyli się w przygotowanie występu rodzice z grup zerowych. To oni zadbali o estetyczny strój swych pociech i dostosowali się do zmian związanych z próbami.

Dziękujemy opiekunom za troskę, zaangażowanie i współudział w naszym wspólnym, na miarę możliwości „artystycznym sukcesie”.

 

DSC 0976 DSC 0993 DSC 0997 DSC 1008 DSC 1010 DSC 1012 DSC 1014 DSC 1015 DSC 1023 DSC 1024 DSC 1026 DSC 1029 DSC 1031 DSC 1038 DSC 1039 DSC 1041 DSC 1043 DSC 1044