KUBUŚ PUCHATEK I PRZYJACIELE Z WIZYTĄ U PRZEDSZKOLAKÓW

0623 listopada 2017 r. w ramach programu PoczytajMy!, a także z okazji zbliżającego się Światowego Dnia Pluszowego Misia,  przedstawiciele szkolnego Klubu Miłośników Książki pod kierunkiem opiekunów, p. Anety Gontarskiej i p. Bożeny Swatko,  przygotowali spotkanie czytelnicze dla uczniów klas zerowych. Uczestnicy biorący udział w zajęciach mieli możliwość zapoznania się z Kubusiem Puchatkiem oraz jego przyjaciółmi, Kłapouchym i Prosiaczkiem, którzy przybyli do szkoły specjalnie z tej okazji.

Maluchy bezbłędnie rozpoznawały na fotografiach misie znane i lubiane takie jak: Kubuś Puchatek, Coralgol, Paddington, Miś Uszatek, Yogi, Rupert, Gumisie czy niedźwiadka z filmu „Mój brat niedźwiedź”. Wysłuchały z zainteresowaniem fragmentów książki A. A. Milne’a pt. „Kubuś Puchatek”, które pięknie zaprezentowały dla nich Ola Perl i Amanda Sas.

Kubuś Puchatek (Bartek Łukaszewski) wraz z Kłapouchym (Jakub Okoła) i Prosiaczkiem ( Magdalena Matzanke) podjęli się arcytrudnego zadania, wyboru najbardziej Myszatego Misia, spośród pluszaków, które przynieśli w tym dniu do szkoły najmłodsi uczniowie. Kolekcja misiów była tak ciekawa i bogata, aż Kubuś Puchatek ciężko dysząc, drapał się po głowie. J Jego przyjaciele dzielnie wspierali go i służyli dobrymi radami. Wszystkie misie zasługiwały na tytuł laureata. Po dłuuugim namyśle jury wskazało najbardziej Myszatego Misia, a jego dysponent został nagrodzony Kinder Niespodzianką i obiecał, że nada niedźwiadkowi imię Myszatek. Właściciele pozostałych uroczych maskotek otrzymali w nagrodę krówkowe batony.

Po pełnym emocji konkursie organizatorzy zaprosili zerówkowiczów do wspólnej zabawy „Stary niedźwiedź mocno śpi…”. Zbudzeni ze snu Kubuś Puchatek wraz z przyjaciółmi mieli dobre humory, więc nikogo nie zjedli, ale osoby przez nich schwytane zaprosili do swej gawry na dalszą drzemkę. Spotkanie zakończyło się wypełnianiem kolorowanek przedstawiających misie znane i lubiane oraz sesją zdjęciową.

Miś kojarzony jest z beztroskim okresem dzieciństwa. Jest przyjacielem, któremu wszystko można powiedzieć. Jest także antidotum na nocne koszmary. Mały, duży, kolorowy czy szary…, każdy miś jest świetnym kumplem do zabawy czy kompanem w podróży. Wspólne czytanie książek połączone z zabawą są świetnymi zajęciami integrującymi i pogłębiającymi przeczytane treści.

01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 17 18 19 20 DSCF0128 DSCF0131 IMG 20171116 073444 P1020041 P1020070 P1020071 P1020072 Dzie MISIA