KUBUŚ PUCHATEK I PRZYJACIELE Z WIZYTĄ U PRZEDSZKOLAKÓW

0623 listopada 2017 r. w ramach programu PoczytajMy!, a także z okazji zbliżającego się Światowego Dnia Pluszowego Misia,  przedstawiciele szkolnego Klubu Miłośników Książki pod kierunkiem opiekunów, p. Anety Gontarskiej i p. Bożeny Swatko,  przygotowali spotkanie czytelnicze dla uczniów klas zerowych. Uczestnicy biorący udział w zajęciach mieli możliwość zapoznania się z Kubusiem Puchatkiem oraz jego przyjaciółmi, Kłapouchym i Prosiaczkiem, którzy przybyli do szkoły specjalnie z tej okazji.

Maluchy bezbłędnie rozpoznawały na fotografiach misie znane i lubiane takie jak: Kubuś Puchatek, Coralgol, Paddington, Miś Uszatek, Yogi, Rupert, Gumisie czy niedźwiadka z filmu „Mój brat niedźwiedź”. Wysłuchały z zainteresowaniem fragmentów książki A. A. Milne’a pt. „Kubuś Puchatek”, które pięknie zaprezentowały dla nich Ola Perl i Amanda Sas.

Kubuś Puchatek (Bartek Łukaszewski) wraz z Kłapouchym (Jakub Okoła) i Prosiaczkiem ( Magdalena Matzanke) podjęli się arcytrudnego zadania, wyboru najbardziej Myszatego Misia, spośród pluszaków, które przynieśli w tym dniu do szkoły najmłodsi uczniowie. Kolekcja misiów była tak ciekawa i bogata, aż Kubuś Puchatek ciężko dysząc, drapał się po głowie. J Jego przyjaciele dzielnie wspierali go i służyli dobrymi radami. Wszystkie misie zasługiwały na tytuł laureata. Po dłuuugim namyśle jury wskazało najbardziej Myszatego Misia, a jego dysponent został nagrodzony Kinder Niespodzianką i obiecał, że nada niedźwiadkowi imię Myszatek. Właściciele pozostałych uroczych maskotek otrzymali w nagrodę krówkowe batony.

Po pełnym emocji konkursie organizatorzy zaprosili zerówkowiczów do wspólnej zabawy „Stary niedźwiedź mocno śpi…”. Zbudzeni ze snu Kubuś Puchatek wraz z przyjaciółmi mieli dobre humory, więc nikogo nie zjedli, ale osoby przez nich schwytane zaprosili do swej gawry na dalszą drzemkę. Spotkanie zakończyło się wypełnianiem kolorowanek przedstawiających misie znane i lubiane oraz sesją zdjęciową.

Miś kojarzony jest z beztroskim okresem dzieciństwa. Jest przyjacielem, któremu wszystko można powiedzieć. Jest także antidotum na nocne koszmary. Mały, duży, kolorowy czy szary…, każdy miś jest świetnym kumplem do zabawy czy kompanem w podróży. Wspólne czytanie książek połączone z zabawą są świetnymi zajęciami integrującymi i pogłębiającymi przeczytane treści.

01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 17 18 19 20