SKRZYNKA ZAUFANIA

Skrzynka zaufania

W naszej szkole funkcjonuje SKRZYNKA ZAUFANIA dla uczniów.

Skrzynka - to szansa na to, abyś w naszej szkole czuł się bezpiecznie, aby atmosfera tu panująca służyła nauce i prawidłowemu rozwojowi każdego ucznia.

Drogi Uczniu !!!

Jeśli coś Cię martwi, masz jakiś problem lub byłeś świadkiem agresji, możesz się tym podzielić. Oto skrzynka, do której możesz wrzucić list z opisem niepokojącego Cię problemu. Dzięki tej skrzynce masz możliwość podzielenia się informacją o problemach naszej szkoły, swojej klasy czy też swoich rówieśników.

Dzięki Waszym spostrzeżeniom i sygnałom będziemy mieli możliwość skutecznego reagowania na zaistniałe niepożądane sytuacje, tym samym zapewniając Wam niezbędną pomoc i wsparcie.

ZASADY KORZYSTANIA ZE SKRZYNKI ZAUFANIA

1. Nikt Cię nie będzie oceniać. Jesteś ważna/y niezależnie od tego w jakiej sprawie napiszesz.

2. Pomożemy Ci w każdym problemie, z którym nie potrafisz sobie poradzić. Możesz pisać w każdej sprawie, która jest dla ciebie trudna.

3. Pisząc do nas podaj imię i klasę (to ułatwi nam rozwiązywanie porady).

4. Zapewniamy dyskrecję. Wszystko, o czym nam powiesz będzie tajemnicą, chyba, że zagrażałoby to życiu bądź zdrowiu Twojemu lub innych uczniów.

5. Nie traktuj korespondencji jako żartu lub formy obmowy kogoś.

6. Nie używaj brzydkich słów, nie obrażaj.