ZACZYNAMY ROK SZKOLNY 2017/18

logo szkoy bez ta

 

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego to niecodzienne wydarzenie w życiu każdej szkoły, które na długo zapada w pamięci uczniów. W tym roku spotkanie inauguracyjne miało miejsce 4 września. Najmłodszym wychowankom w pierwszym dniu pobytu w szkole towarzyszyli rodzice. Po uroczystej Mszy św., która odbyła się w kościele p.w.św. Jana Chrzciciela w Mińsku Mazowieckim, społeczność szkolna i zaproszeni goście zgromadzili się w murach szkoły.

 

 

Pani dyrektor, Anna Zalewska, zwróciła się do zebranych z miłymi słowami powitania – wszystkim wychowankom życzyła sukcesów, a rodzicom owocnej współpracy z placówką. Szczególnie serdeczne przesłanie skierowała do uczniów klas pierwszych, wyrażając nadzieję, że czas pobytu w szkole będzie dla nich pełen pozytywnych doświadczeń związanych ze zdobywaniem wiedzy. Inaugurację roku szkolnego w SP 6 uświetnił swoją obecnością burmistrz miasta Mińsk Mazowiecki, pan Marcin Jakubowski, któremu towarzyszyła inspektor Wydziału Oświaty Urzędu Miasta, pani Bożena Macheta.

 

Pani Anna Zalewska dodała, że rok ten niesie ze sobą wiele wyzwań, bo jest to pierwszy rok wdrażania reformy edukacji. Zapewniła, że zmiany w systemie edukacji będą ewolucyjne. Zacytowała również życzenia ministra edukacji narodowej skierowane do nauczycieli, uczniów i pracowników szkół z okazji rozpoczynającego się roku szkolnego: Życzę, aby wyzwania, jakie pojawią się w najbliższych miesiącach były dla każdego źródłem satysfakcji i dodawały motywacji do dalszych działań. Pani dyrektor przywołała także tragiczne wydarzenia z września 1939 roku. Ofiary wojny zostały uczczone minutą ciszy. Dyrekcja przedstawiła także wychowawców poszczególnych klas.

 

W dniu rozpoczęcia roku szkolnego miało miejsce również drugie bardzo ważne wydarzenie – pasowanie pierwszoklasistów na uczniów. Dla adeptów było to tym większe przeżycie, że w ceremonii pasowania uczestniczył burmistrz miasta. Włodarz podchodził do każdego ucznia, wypowiadając zdanie: „Pasuję Cię na pierwszoklasistę!” Wypada dodać, że ten nieomal rycerski ceremoniał odbywał się z pomocą dużego kolorowego ołówka przyozdobionego biało-czerwoną kokardą. Po uroczystym pasowaniu pierwszoklasiści w skupieniu i podniosłej atmosferze złożyli ślubowanie - przyrzekli, że będą dobrymi uczniami, zobowiązali się uczciwie i rzetelnie pracować, dbać o dobre imię szkoły i kochać ojczyznę.

 

Pan burmistrz życzył, by uczniom naszej szkoły nigdy nie zabrakło pasji w nauce i zaangażowania do dawania radości innym. Korzystając z okazji, pan Marcin Jakubowski, wspomniał również o mającym się wkrótce pojawić na dziedzińcu szkolnym niezwykłym Podwórku Talentów Nivea. Serdecznie podziękował wszystkim osobom zaangażowanym w ogólnopolskiej rywalizacji. To właśnie dzięki udziałowi w tym programie nasza szkoła pozyska nowoczesny plac zabaw. Projekt ten z pewnością wpłynie na odkrywanie i rozwój wszechstronnych talentów uczniów. Podwórko pomyślane jest w taki sposób, aby dzieci, korzystając ze specjalnie zaprojektowanych sprzętów, rozwijały zdolności poprzez zabawę.

 

Uroczystą inaugurację roku szkolnego uczniowie klas pierwszych upiększyli ciekawym układem tanecznym, który wykonali z ogromnym zaangażowaniem. Po części oficjalnej podopieczni spotkali się z wychowawcami w salach lekcyjnych. Dyrekcja szkoły włożyła wiele wysiłku w to, aby uczniowie po wakacyjnej przerwie spotkali się w pięknie przygotowanym do pracy obiekcie. Wychowanków powitały pachnące świeżością sale lekcyjne i lśniące korytarze. W klasopracowniach nie mogło zabraknąć wystaw zachęcających do pracy w nowym roku szkolnym. Elegancko wymalowana sala gimnastyczna z nowym oświetleniem i odmienioną sceną zrobiła na zgromadzonych duże wrażenie. Miło było rozpocząć nowy rok szkolny w tak odświętnie przygotowanej do nauki szkole.

 

Bożena Swatko

 Fotorelacja z rozpoczęcia roku szkolnego w naszej szkole na stronie UM