ZMIANA OBUWIA

W związku ze zbliżającym się okresem jesienno - zimowym, mając na uwadze poprawę bezpieczeństwa i higieny w naszej placówce, wprowadzamy nowe zasady zmiany obuwia, które będą obowiązywały od 20 listopada 2017r. Uczniowie klas I - VII mają obowiązek zmieniać buty przy wejściu do szkoły (tam, gdzie ustawione są krzesełka i ławeczki). Dzięki temu schody prowadzące do szatni będą suche, a zejście będzie bezpieczniejsze. Mamy nadzieję, że ta decyzja zapobiegnie również roznoszeniu granulatu z obiektów sportowych po całym budynku szkolnym. Poza tym rozwiąże się  problem podmieniania kapci. Po tygodniowej obserwacji w okresie próbnym, dotyczącym nowych zwyczajów zmiany obuwia, widzimy znaczną poprawę w utrzymaniu czystości i bezpieczeństwa.  Nie zaobserwowaliśmy, aby ta zmiana spowodowała szczególne utrudnienia przy wchodzeniu i wychodzeniu dzieci ze szkoły. Hol szkolny jest na tyle obszerny, że dzieci mają wystarczającą ilość miejsca do zmiany obuwia. Z informacji pozyskanych z innych placówek oświatowych wynika, że dzieci noszą worki z kapciami do domu.