ORGANIZACJA ROKU SZKOLNEGO 2017/18

    Kalendarz Szkolny 2017/2018

187

Tyle dni nauki szkolnej pozostało jeszcze do końca roku szkolnego.

98

Tyle dni wolnych od nauki pozostało jeszcze do wakacji, a 178 razem z wakacjami.

 

178

Tyle dni wolnych od nauki jest w całym roku, licząc wszystkie weekendy, święta oraz ferie zimowe i wakacje.

365

Tyle dni trwa cały rok szkolny, czyli od 1 września 2017 r. do 31 sierpnia 2018 r.

 

4 IX 2017 (pon)  ................. Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/18

16 IX 2017 (sob) ……………….Akcja ,,Sprzątanie świata 2017” odpracowujemy

 14 X 2017 (sob) ………… ….. Dzień Edukacji Narodowej

 31 X 2017 (wt) …………….… odpracowany  16 IX 2017 sobota   akcją ,,Sprzątanie świata 2016”

 1 XI 2017 (śr) ………………..Wszystkich Świętych

 11 XI 2017 (sob) …………. Święto Niepodległościowe dzień wolny od zajęć dydaktycznych

 23 – 31 XII 2017 ............Zimowa przerwa świąteczna

 1 I 2018 (pon) ………………….Nowy Rok

 6 I 2018 (sob)  …………………Święto Trzech Króli dzień wolny od zajęć

 15 – 28  I 2018 ................ Ferie zimowe dla woj. mazowieckiego

 29 III –3  IV 2018 ...........Wiosenna przerwa świąteczna 

 1 V 2018 (wt) ……………………1 Maja dzień wolny od zajęć dydaktycznych

 3 V 2018 (czw)  ……………. 3 Maja dzień wolny od zajęć dydaktycznych

 8 V 2018 (wt) …………………..Dzień Patrona Szkoły

 31 V 2018 (czw)  ………  …Boże Ciało dzień wolny od zajęć

 10 VI 2018 (ndz) ………………Festyn Rodzinny odpracowujemy 1.06.2018 (pt. po Bożym Ciele)

 22 VI 2018 (pt)..................Zakończenie roku szkolnego 2017/18

 23 VI – 31 VIII 2018 ....Wakacje

 

Dodatkowe dni wolne od zajęć wychowawczych:

  • 2 maja 2018r. (środa),
  • 4 maja 2018r. (piątek).

 

 

KADRA PEDAGOGICZNA

w roku szkolnym 2017/2018

Dyrektor szkoły - p. Anna Zalewska  - edukacja wczesnoszkolna

Wicedyrektor - p. Renata Maciejec – przyroda

Wicedyrektor - p. Elżbieta Brygoła - informatyka

Kierownik świetlicy szkolnej p. - Lidia Ładno – przyroda

 

Greta Baltaziuk-Gałązka - nauczyciel języka polskiego

Renata Engelbrecht       - nauczyciel języka polskiego

Marzena Grudzińska       - nauczyciel języka polskiego

Agnieszka Łodyga        - nauczyciel języka polskiego

Lena Sęk                - nauczyciel języka angielskiego

Olga Witek              - nauczyciel języka angielskiego

Emilia Dębska           – nauczyciel języka angielskiego

Monika Pszonka               - nauczyciel przyrody

Lucyna Blacharska       - urlop macierzyński

Kinga Mucha                – nauczyciel matematyki

Agata Cecotka                 - nauczyciel matematyki

Magdalena Kozioł           - nauczyciel matematyki

Elwira Czyż                      - nauczyciel przyrody

Dajana Kaska                  - nauczyciel chemii i przyrody

Dorota Sugier                  - nauczyciel fizyki

Sabina Piechnik                - nauczyciel geografii

Małgorzata Domeradzka - nauczyciel historii, muzyki, plastyki

Jakub Maguza                  - nauczyciel muzyki

Aneta Gontarska         – nauczyciel historii i doradztwa zawodowego

Małgorzata Tomkiewicz  - nauczyciel informatyki, plastyki, techniki

Ireneusz Śledź                - nauczyciel informatyki, techniki

Ewelina Spychała         - informatyki, plastyki, techniki

Beata Kowalczyk              - nauczyciel w-f, instruktor pływania

Sebastian Reczek           - nauczyciel w-f, instruktor pływania

Tomasz Rokita                - nauczyciel w-f, trener piłki nożnej, prezes UKS

Waldemar Osica            - nauczyciel w-f, instruktor pływania

s. Ewa Orzechowska    - nauczyciel religii

Janina Piekut            - nauczyciel religii

Ks. Paweł Trzciński     - nauczyciel religii

Marzanna Barys            - nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej

Halina Prus             - nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej

Hanna Gorzałka             – nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej

Renata Krasnodębska  – nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej

Agnieszka Kraus       - urlop macierzyński

Agnieszka Królak      - nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej  

Agnieszka Książek    - nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej

Beata Kupiec               - nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej

Eliza Lalak                  - nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej

Grażyna Suchodolska - nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej

Jolanta Czyżkowska  - nauczyciel wychowania przedszkolnego

Aneta Syryjczyk      – nauczyciel wychowania przedszkolnego

Anna Pessel           - nauczyciel wychowania przedszkolnego

Monika Nowak        - nauczyciel wychowania przedszkolnego

Monika Ufnal              - nauczyciel wychowania przedszkolnego

Sylwia Gugała        - nauczyciel wspomagający kl. integracyjnej

Marta Piotrowska       - nauczyciel wspomagający kl. integracyjnej

Mariańczyk Mirosława  nauczyciel wspomagający kl. integracyjnej

Magdalena Mariańczyk - nauczyciel wspomagający kl. integracyjnej

Paulina Białoskurska  - nauczyciel wspomagający kl. integracyjnej

Justyna Kalinowska   - nauczyciel wspomagający kl. integracyjnej

Katarzyna Mettel      - nauczyciel wspomagający kl. integracyjnej

Ewa Jurczuk              - pedagog

Magdalena Sędek    - psycholog szkolny

Katarzyna Filipczak- Maślanka   – logopeda

Aneta Wiktorowicz  - logopeda

Agnieszka Rybak    - surdopedagog

Iwona Kowalczyk      – nauczyciel muzykoterapii

Dorota Perl              - zajęcia rewalidacyjne

Adam Kur                  - nauczyciel rytmiki

Beata Sałajczyk     –  bibliotekarz i nauczyciel świetlicy szkolnej

Bożena Swatko      - bibliotekarz

Karolina Durka      - nauczyciel świetlicy szkolnej

Joanna Gałązka      - nauczyciel świetlicy szkolnej      

Małgorzata Gałązka - nauczyciel świetlicy szkolnej  

Agata Zychowicz       – nauczyciel świetlicy szkolnej

 

PRACOWNICY NIEPEDAGOGICZNI SZKOŁY

     

       Anna Pyszel                 - starszy specjalista

       Karolina Nowakowska - główna księgowa

       Ewa Mroczkowska       – starszy referent

       Urszula Abelska          - starszy intendent

       Marcin Wachnicki        - informatyk

    Małgorzata Kowalczyk – kucharka

       Ewa Bakuła                  - pomoc kuchenna

    Barbara Zawadzka    - pomoc kuchenna

      Maria Gecyngier      - pomoc kuchenna

    Magdalena Osica          – woźna oddziałowa gr. O

      Agnieszka Górska       – pracownik do prac lekkich  

      Małgorzata Krzyżanowska – pracownik do prac lekkich

       Hanna Krzyżanowska- Korzeń - pracownik do prac lekkich

       Honorata Matak      – pracownik do prac lekkich

       Ewa Podgórska            – pracownik do prac lekkich

       Agnieszka Trąbińska  - pracownik do prac lekkich

       Anna Zając                 - pracownik do prac lekkich

      Stanisław Górski          - konserwator

      Ryszard Szczęsny       - konserwator                               

      Natalia Proczko          - pomoc nauczyciela

      Kamila Tarczyńska       - pomoc nauczyciela

 

Przydział boksów w szatni w roku szkolnym 2017/18

 KLASA

WYCHOWAWCA

MIEJSCE

W SZATNI

 

KLASA

WYCHOWAWCA

MIEJSCE

W SZATNI

VII A

  A. Cecotka

boks nr 4

 

IVC

M. Kozioł

boks nr 1

 

VII B

 M. Tomkiewicz

szafki przy windzie na półpiętrze szatni

IV D

E. Dębska 

boks nr 26

VII C

S. Reczek

szafki w szatni

na końcu korytarza przy sali j. angielskiego

IV E

 

A. Łodyga

boks nr 5

VII D

 G. Baltaziuk- Gałązka

szafki w szatni przy kotłowni

III A

integracyjna

A. Książek

M. Mariańczyk

boks nr 6

 VI A

integracyjna

 E. Czyż

M. Piotrowska

boks nr 4

III B

H. Prus

boks nr 25

VI B

R. Engelbrecht

szafki w szatni

z prawej strony przy wejściu

III C

E. Lalak

 

boks nr 23

VI C

K. Mucha

boks nr 3

III D

R.Krasnodębska

boks nr 23

V A  

integracyjna

M.Domeradzka

J. Kalinowska

boks nr 2

II A

B. Kupiec

S. Gugała

boks nr 6

V B

integracyjna

        

B. Kowalczyk

M. Mariańczyk

boks nr 2

II B

 

G. Suchodolska

 

boks nr 22

VC

M.Grudzińska

 

boks nr 27

I A

integracyjna

M.Barys

boks nr 22

IVA

integracyjna

O. Witek

P. Białoskurska

boks nr 1

I B

H. Gorzałka

boks nr 24

IVB

D. Kaska

boks nr 26

I C

A. Królak

boks nr 24

 

 

        Przydział  sal  lekcyjnych  i  wychowawstw  w r. szk. 2017-18

 

W szkole utworzono 27 oddziałów, w tym 7 klas integracyjnych i 3 oddziały zerowe.

Oddział Oa (25 dzieci) 10 godz. (godz.7:00 -17:00) wych.  p. M. Nowak  i p. M. Ufnal sala 1 ,,na górze”

Oddział Ob (25 dzieci) 10 godz. (godz.7:00 -17:00) wych.  p. A.Pessel  i p. A. Syryjczyk sala  2 ,,na dole”

Oddział Oc (11 dzieci) 5- godz. (godz. 7:30-12:30 13:00 w dn. z rel) wych. p. J. Czyżkowska s.112

 

W sali 209 zajęcia świetlicy popołudniowej w godzinach 13:40  - 15:40.

 

Świetlica szkolna   ma  do dyspozycji sale 112 i 120 .

Dni tygodnia

Klasy  znajdujące się pod opieką rano

Klasy  znajdujące się pod opieką popołudniu

pon. wt. śr.

I zmiana kl.: 1c, 2b, 3a, 3d

II zmiana kl. : 1a, 1b, 2a, 3b, 3c,

czw.  pt.

II zmiana kl. : 1a, 1b, 2a, 3b, 3c,

I zmiana kl.: 1c, 2b, 3a, 3d

 

sala 314 i 207, biblioteka, korytarze szkolne - zajęcia wyrównawcze,

sala 216 pracownia informatyczna + sala do zajęć dydaktyczno-wyrównawczych,

o salę gimnastyczną i salkę gimnastyki korekcyjnej dbają nauczyciele w-f   i zajęć specjalistycznychZmianowość w klasach I -III   (I sem.3 dni rano i 2popołudnie, II sem.–3 dni popołudnie i 2 rano).   

      

       9  klas edukacji wczesnoszkolnej  - 3 klasy I abc + 2 klasy II ab  + 4 klasy III abcd

 

sala

I zmiana  (ppp + rr)

II zmiana ( rrr + pp)

113

p. R. Krasnodębska  kl. 3d                      25 uczniów

p. B. Kupiec kl. 2a/i                     18 ucz

114

p. A. Książek+ M. Mariańczyk kl. 3a/i   17 ucz.            

p. E. Lalak kl. 3c                        21 ucz.

117

p. G. Suchodolska kl. 2b                 18 ucz.

p. M. Barys +K. Mettel  kl. 1a/i           17 ucz

211

p. A. Królak  kl. 1c                       25 ucz.

p. H. Gorzałka kl. 1b                     24 ucz.

217

p. Agnieszka Łodyga   4 e                        24 ucz. 

p. H. Prus     kl. 3b                      24 ucz.

112


świetlica

 

       15 klas IV-VI - 4kl. VII abcd, 3 kl. VI abc, 3 kl. V abc, 5 kl.IV

sala

klasa,               wychowawca,              liczba uczniów

pracownia przedmiotowa

piwnica            7

Va/i     p. M.Domeradzka+ J. Kalinowska               17 ucz.

historyczna

                   8

IVd     p. Emilia Dębska                                        24 ucz.                   

j. angielskiego

I piętro        209

IVa/i   p. Olga Witek + P. Białoskurska           19 ucz.                   

plastyczno-techniczna

                210

VII b   p. Małgorzata Tomkiewicz                20 ucz.

informatyczna

                216

VII c   p. Sebastian Reczek                                  19 ucz.             

informatyczna

                218

Vb/i     p. Beata Kowalczyk + M.Mariańczyk          16 ucz.

 

II piętro 301           

IVb     p. Dajana Kaska                                         19 ucz.                 

chemiczno-fizyczna

                308

VIa/i    p. Elwira Czyż + M. Piotrowska                  16 ucz.

przyrodnicza

                309

               

VII a    p. Agata Cecotka                                     18 ucz.

IVc      p. Magdalena Kozioł                      24 ucz.                   

matematyczna

                310

                217

VI b    p. Renata Engelbrecht                    23 ucz.

IVe     p. Agnieszka Łodyga                      24 ucz.  

polonistyczna

                315

VI c    p. Kinga Mucha                            25 ucz.              

matematyczna

                316

Vc      p. Marzena Grudzińska                             26 ucz.

polonistyczna

                317

VII d   p. Greta Baltaziuk-Gałązka               18 ucz.                   

 

 

 

Fakultatywne zajęcia  wychowania fizycznego na basenie

w  roku szkolnym 2017-2018

 

           W każdy czwartek  i piątek począwszy od 14 IX 2017r. odbywać się będą zajęcia na basenie dla klas IV

  wg grafiku:

KLASY IV 

Klasa

czas lek.

Liczba uczniów

wychowawca klasy

Wyjazd ze szkoły

Czas- opiekun

Wyjazd z basenu do szkoły

Czas- opiekun

Przebieranie na basenie

Czas zajęć na basenie

Przerwa obiadowa

czwartek

IV A

1-2 lek.

19 uczniów

O. Witek

 

8:00

p. Waldemar

     Osica

9:35

p. Agata

     Zychowicz

8:10  - 8:20

9:20  - 9:30

8:20  - 9:20

 

I przerwa

11:30 – 11:45

IV B

3-4 lek.

23 uczniów

M. Kozioł

9:50

p. Agata

     Zychowicz

11:25

p. Agata

     Zychowicz

10:00 – 10:10

11:10 – 11:20

10:10 – 11:10

II przerwa

12:35 – 12:55

 

IV C

5-6 lek.

24 uczniów

D. Kaska

 

11:40

p. Agata

     Zychowicz

13:15

p. Beata  

    Kowalczyk

11:50 – 12:00

13:00 – 13:10

12:00 – 13:00

po II przerwie

ok. 13:25

 piątek

IV D

1-2lek.

17 uczniów

E. Padzik

8:00

p. Waldemar

    Osica

9:35

p. Agata

     Zychowicz

8:10  - 8:20

9:20  - 9:30

8:20  - 9:20

 

I przerwa

11:30 – 11:45

IV E

3-4 lek.

24 uczniów

A .Łodyga

 

9:50

p. Agata

     Zychowicz

11:25

p. Beata

      Kowalczyk

 

10:00 – 10:10

11:10 – 11:20

10:10 – 11:10

II przerwa

12:35 – 12:55

 

 

               Terminy planowanych  wyjazdów w roku szkolnym 2017/18

           Semestr I                                             Semestr II

     wrzesień –   14,15, 21,22, 28,29                    luty – 1,2, 8,9, 15,16, 22, 23

     październik – 5,6, 12, 13,19, 20,26,27              marzec – 1,2, 8,9, 15,16.  22, 23

     listopad – 2,3, 9,10, 16,17, 23, 24, 30             kwiecień –  5,6, 12,13, 19,20, 26,27

     grudzień –1,  7,8,  14,15,  21                       maj – 10, 11, 17,18,  24,25,  31

     styczeń –   4,5, 11, 12                              czerwiec –1, 7, 8, 14,15, 21,22

 

 

           W każdą środę począwszy od 13 IX 2017r. odbywać się będą zajęcia na basenie dla klas VII  wg grafiku:

KLASY VII 

 

Klasa

czas lek.

Liczba uczniów

wychowawca klasy

Wyjazd ze szkoły

Czas- opiekun

Wyjazd z basenu do szkoły

Czas- opiekun

Przebieranie na basenie

Czas zajęć na basenie

Przerwa obiadowa

środa

VII A

1-2 lek.

18 uczniów

A. Cecotka

 

8:00

p. Sebastian 

      Reczek

9:35

p. Agata

     Zychowicz

8:10  - 8:20

9:20  - 9:30

8:20  - 9:20

 

I przerwa

11:30 – 11:45

VII B

3-4 lek.

23 uczniów

M. Tomkiewicz

9:50

p. Agata

     Zychowicz

11:25

p. Agata

     Zychowicz

10:00 – 10:10

11:10 – 11:20

10:10 – 11:10

II przerwa

12:35 – 12:55

 

VII C

5-6 lek.

22 uczniów

S. Reczek

 

11:40

p. Agata

     Zychowicz

13:15

p. Agata

     Zychowicz

11:50 – 12:00

13:00 – 13:10

12:00 – 13:00

po II przerwie

ok. 13:25

VII D

7-8 lek.

17 uczniów

G. Baltaziuk-Gałązka

 

13:45

p. Agata

     Zychowicz

15:15

p. Beata

Kowalczyk

13:55 – 14:05

15:05 – 15:10

14:05 – 15:05

I przerwa

11:30 – 11:45

 

               Terminy planowanych  wyjazdów w roku szkolnym 2017/18

         Semestr I                                          Semestr II

     wrzesień –   13, 20, 27                      luty – 7, 14, 21, 28

     październik – 4, 11, 18, 25                   marzec – 7, 14, 21, 28

     listopad – 8, 15, 22, 29                      kwiecień –  4, 11, 18, 25

     grudzień – 6, 13, 20                          maj – 9, 16, 23, 30

     styczeń –   3, 10, 31                         czerwiec –6, 13, 20