Osiągnięcia w roku szkolnym 2012/2013
I. OSIĄGNIĘCIA INDYWIDUALNE - NAUKOWE I ARTYSTYCZNE:
Etap ogólnopolski
- Laureatka Ogólnopolskiego Konkursu ,,Zachowaj trzeźwy umysł” konkursu literacko- plastycznego ,,To Ja” - Angelika Wichrowska kl. VI d.
Etap wojewódzki
- III miejsce w Wojewódzkim Konkursie Krasomówczym – Angelika Wichrowska kl. VI d,
- wyróżnienie w Wojewódzkim Korczakowskim Konkursie Plastycznym ,,Kiedy dziecko się śmieje, śmieje się cały świat” – Łucja Czyż kl. V c,
- wyróżnienie w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym ,, Kulturomaniak” - Łucja Czyż kl. Vc,
- udział w Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim ,,Warszawska Syrenka” – Anna Kurowska III a.
Etap regionalny
- I miejsce w Regionalnym Konkursie Recytatorskim ,,Warszawska Syrenka” - Anna Kurowska III a,
- I miejsce w Konkursie ,,Cichy bohater” – Łucja Czyż kl. Vc,
- zdobycie tytułu ,,Postać Kulturomaniaka” na przeglądzie ,,Kulturomaniak Mrozy2013”- Anna Kurowska III a,
- udział w etapie rejonowym Konkursu Matematycznego ,,Mazowieckie talenty” - Jakub Łastowiecki kl. VI c, Daniel Kwiatkowski kl. VI c oraz Patryk Świątek kl. VI a,
- udział w etapie rejonowym konkursu matematycznego organizowanego przez Kuratorium Oświaty - Patryk Świątek kl. VI a , Jakub Łastowiecki kl. VI c, Daniel Kwiatkowski kl. VI c.
Etap powiatowy
- I miejsce w Powiatowym Konkursie Krasomówczym – Angelika Wichrowska kl. VI d,
- I miejsce w Powiatowym Konkursie Recytatorskim ,,Warszawska Syrenka” - Anna Kurowska III a,
- I miejsce w Powiatowym Konkursie Matematycznym w kategorii kl. VI- Patryk Świątek kl. VIa,
- I miejsce w Powiatowym Konkursie Historycznym – Łucja Czyż kl. Vc,
- I miejsce w Integracyjnym Powiatowym Konkursie ,,O czym szumią mazowieckie wierzby” - Łucja Czyż Vc,
- II w Integracyjnym Powiatowym Konkursie ,, O czym szumią mazowieckie wierzby” - Aleksandra Zawadzka kl. Vb,
- II miejsce w Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego – Angelika Wichrowska kl. VId,
- II miejsce w Powiatowym Konkursie Historycznym – Mikołaj Wąsowski kl. Va,
- II miejsce w Międzyszkolnym Konkursie ,,Życie i twórczość H. Sienkiewicza” – Mikołaj Wąsowski kl. Va,
- II miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Ortograficznym w kategorii kl. IV – Emilia Mazek IVc,
- II miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Ortograficznym w kategorii kl. V – Alicja Rojek kl. Vc,
- II miejsce w X Powiatowym Konkursie ,,Doskonały matematyk” dla uczniów kl. II-III- Weronika Kałowska kl. IIIe,
- II miejsce w VII Powiatowym Festiwalu Piosenki Szkolnej w kategorii klas I-III – Urszula Buta kl. IIIa,
- II miejsce w X Powiatowym Konkursie Ortograficznym dla uczniów klas młodszych szkół podstawowych – Weronika Kałowska kl. III e,
- III miejsce w X Powiatowym Konkursie Ortograficznym dla uczniów klas młodszych szkół podstawowych – Szymon Mika kl. III e,
- III miejsce w VII Powiatowym Festiwalu Piosenki Szkolnej w kategorii klas I-III– Wiktoria Jakóbowicz IIId,
- III miejsce w X Powiatowym Konkursie ,,Doskonały matematyk” dla uczniów kl. II-III- Anna Kania IIId,
- III miejsce w VII Powiatowym Festiwalu Piosenki Szkolnej w kategorii klas IV-VI– Weronika Maślanka IVb,
- III miejsce w Powiatowym Konkursie Krasomówczym – Sylwia Stupnicka kl. VI d,
- III miejsce w Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego – Klaudia Ciemięs kl. VI b,
- III miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Ortograficznym w kategorii kl. VI – Patryk Świątek kl. VIa,
- III miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Ortograficznym w kategorii kl. IV – Emilia Nalazek kl.IVb,
- III miejsce drużynowo w VII Międzyszkolnym Konkursie ,,Zdrowo i bezpiecznie” – Alicja Chmielarczyk kl. IVb, Dominika Popowska kl. IIIc, Karolina Wilczek kl. IIa,
- V miejsce w Olimpiadzie Przedszkoli – grupy zerowe,
- wyróżnienie w powiatowym konkursie ekologicznym - Karina Paździoch kl. IV a,
- wyróżnienie w konkursie plastycznym na kartę świąteczną Burmistrza Miasta - Justyna Reda kl.V b, Alicja Rojek kl.V c,
- wyróżnienie w konkursie plastycznym Burmistrza Miasta ,,Karta wielkanocna” - Magdalena Kawka kl. Vc, Natalia Paska kl. VI d,
- wyróżnienie w konkursie plastycznym ,, Pisanka Wielkanocna” – Alicja Chmielarczyk kl. IV c,
- wyróżnienie w X Powiatowym Konkursie Ortograficznym dla uczniów klas młodszych szkół podstawowych- Aleksandra Sarniak kl. IIIb i Piotr Mazek kl. III d,
- wyróżnienie dla klasy I c w powiatowym konkursie ,, Uszyj misia”,
- wyróżnienie w Powiatowym Konkursie Historycznym w kategorii praca plastyczna- Aleksandra Pawlica kl.Va,
- wyróżnienie w VII Powiatowym Festiwalu Piosenki Szkolnej –Anna Kania kl. IIId,
- wyróżnienie w Powiatowym Konkursie ,, O czym szumią mazowieckie wierzby” - Anna Ostowska kl. IVc,
- wyróżnienie w IX Przeglądzie Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej ,, Wesołe Nutki” –trio dziewczęce z klas I-III.
II. OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE INDYWIDUALNE:
Etap międzypowiatowy –regionalny
- I miejsce w Otwartych Zawodach Regionu Mazowsza w Garwolinie - Angelika Kacalak kl. IV c,
- III miejsce w Otwartych Zawodach Regionu Mazowsza w Garwolinie -Angelika Kacalak kl. IV c,
- IV miejsce w Otwartych Zawodach Regionu Mazowsza w Garwolinie - Izabela Górska kl. Ic,
- V miejsce w Otwartych Zawodach Regionu Mazowsza w Garwolinie - Anna Kurowska kl. IIIa.
Etap powiatowy
- I miejsce w biegach przełajowych- Weronika Maślanka kl. IV b,
- I miejsce w zawodach gimnastycznych – Anna Kurowska kl. III a,
- I miejsce w zawodach gimnastycznych –Amelia Krzewska kl. Ia,
- II miejsce w biegach przełajowych- Alicja Nazarczuk kl. IV c,
- III miejsce w biegach przełajowych- Alicja Chmielarczyk kl. IV b,
- III miejsce w zawodach gimnastycznych - Alicja Nazarczuk kl. IV c.
Etap miejski
- I miejsce w biegach przełajowych- Weronika Maślanka kl. IV b,
- II miejsce w biegach przełajowych- Alicja Nazarczuk kl. IV c,
- III miejsce w biegach przełajowych- Alicja Chmielarczyk kl. IV b.
III. OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE ZESPOŁOWE:
- III miejsce w klasyfikacji współzawodnictwa sportowego szkół podstawowych za rok szkolny 2011/2012.
Etap powiatowy
- II miejsce w Turnieju Orlika,
- II miejsce w zawodach pływackich,
- II miejsce w dwuboju gimnastycznym dziewcząt,
- II miejsce w zawodach lekkoatletycznych,
- III miejsce w sztafetowych biegach przełajowych,
- III miejsce w zawodach gimnastycznych,
- III miejsce w Powiatowym Turnieju o Puchar Przechodni Dyrektora szkoły,
- IV miejsce dziewcząt w zawodach piłki nożnej SZS,
- VI miejsce w turnieju w turnieju klas VI w piłce siatkowej,
- VIII miejsce chłopców w tenisie stołowym.
Etap miejski
- I miejsce dziewcząt w Unihocu,
- II miejsce sztafety chłopców w biegach przełajowych,
- II miejsce dziewcząt w zawodach piłki nożnej SZS,
- II miejsce chłopców w zawodach tenisa stołowego,
- III miejsce sztafety dziewcząt w biegach przełajowych,
- III miejsce dziewcząt w zawodach tenisa stołowego.
IV. AKCJE CHARYTATYWNE ORGANIZOWANE NA TERENIE SZKOŁY:
- Zbiórka artykułów szkolnych dla dzieci z najuboższych rodzin,
- Góra grosza,
- Zbiórka makulatury i zużytych baterii,
- Świąteczna zbiórka artykułów spożywczych dla najuboższych rodzin,
- Ciastko za złotówkę.
V. IMPREZY ORGANIZOWANE PRZEZ SZKOŁĘ DLA MIASTA, POWIATU, SPOŁECZNOŚCI LOKALNEJ:
- Akcja sprzątanie świata 2012,
- Zabawa karnawałowa dla dzieci,
- Mistrzostwa Miasta SZS ,,Piątki Piłkarskie Dziewcząt”,
- Turniej Powiatowy Piłki Nożnej Dziewcząt i Chłopców na Orliku,
- Turniej Orlik 2012,
- Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny ,,Z ortografia za pan brat”,
- Powiatowy Konkurs Historyczny ,,Śladami starożytnych cywilizacji” ,
- Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego dla klas IV-VI,
- Powiatowy Konkurs ,,Doskonały Matematyk” dla klas II-III,
- Powiatowy Konkurs Matematyczny dla klas IV-VI,
- Międzyszkolny Konkurs ,, Zdrowo i bezpiecznie- ABC I pomocy przedmedycznej”,
- „ Olimpiada Zerówkowicza 2013”,
- konferencja dla nauczycieli z powiatu mińskiego na temat: ,,Autyzm i Zespół Aspergera- wyzwania dla szkoły, rodziny, społeczeństwa”,
- Powiatowy Turniej o Puchar Przechodni Dyrektora Szkoły,
- Powiatowy Festiwal Piosenki Szkolnej,
- Festyn rodzinny,
- Halowy Turniej pilki nożnej dziewcząt o puchar przechodni dyrektora szkoły,
- Uroczystość Patrona Miasta Jana Chrzciciela.