OSIĄGNIĘCIA W ROKU SZKOLNYM 2017/2018
Wykaz osiągnięć uczniów Szkoły Podstawowej Nr 6
w roku szkolnym 2017/18
I. OSIĄGNIĘCIA INDYWIDUALNE - NAUKOWE I ARTYSTYCZNE:
Etap ogólnopolski i wojewódzki
- I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym ,,Jesień pyta: Co lato zrobiło?” Zuzanna Witek 2a i II miejsce w tym konkursie Patryk Fusik kl. 1c,
- II miejsce w Eliminacjach Powiatowych XLVI Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego PPTK – Filip Kucharski kl.7a, Patryk Kołodziejski kl.7a Kacper Paździoch kl.6c
Etap powiatowy
- I miejsce w Powiatowym Turnieju Pożarniczym ,,Młodzież zapobiega pożarom” w kategorii kl. 7-8 - Filip Kucharski kl. 7a,
- I miejsce w Powiatowym Turnieju Pożarniczym ,,Młodzież zapobiega pożarom” w kategorii kl. 4-6 – Kacper Paździoch kl. 6c,
- I miejsce w XV Konkursie Matematycznym ,,Doskonały Matematyk” w kategorii kl. II – Zuzanna Witek kl. 2a,
- I miejsce w IV Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Bezpieczeństwie „Jestem bezpieczny” - Alicja Chmielewska 3a,
- I miejsce Międzyszkolnym Turnieju Znajomości Dziecięcej Literatury Detektywistycznej - uczniowie kl. 3a - Alicja Chmielewska i Aleksander Skurski,
- I miejsce w Powiatowym Konkursie ,,Zdrowo i bezpiecznie” - drużyna uczniów w składzie: Alicja Kraus kl. 4e, Kornel Czyż kl. 3b i Julia Rogala kl.2b,
- II miejsce w Powiatowym Konkursie Turystyczno – Krajoznawczym PTTK - Filip Kucharski kl. 7a,
- II miejsce w Powiatowym Konkursie Turystyczno – Krajoznawczym PTTK - Patryk Kołodziejski kl. 7a,
- II miejsce w Powiatowym Konkursie Integracyjnym ,,Ziemia mińska pędzlem, słowem i światłem malowana” w kategorii praca plastyczna - Jakub Lorent kl. 4c,
- II miejsce w XVI Powiatowym Konkursie Matematycznym dla uczniów kl.4-7 w kategorii kl. 7 - Magda Matzanke 7a,
- II miejsce w Powiatowym Konkursie Ortograficznym ,,Z ortografią za pan brat” w kategorii kl. 5 - Amelia Wiercioch kl. 5c,
- III miejsce w Powiatowym Konkursie Ortograficznym ,,Z ortografią za pan brat” w kategorii kl. 6 - Bartosz Blacharski kl. 6b,
- III miejsce w Powiatowym Konkursie Ekologiczno-plastycznym ,,Ekożaczek” - Oliwia Konarska kl. 4d,
- III miejsce w Powiatowym Konkursie Polonistycznym „Historia Polski słowem malowana –Krzyżacy Henryka Sienkiewicza” - drużyna uczniów kl. 7c w składzie Marcin Kępczyk, Bartosz Borysiak, Jakub Jedynak, Hubert Radzikowski,
- III miejsce w XVI Powiatowym Konkursie Matematycznym dla uczniów kl.4-7 w kategorii kl. 6 – Bartosz Blacharski 6b,
- III miejsce w XI Powiatowym Konkursie Historycznym „W 100 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę” - Filip Kucharski kl. 7a,
- Wyróżnienie w Powiatowym Konkursie Plastycznym ,,Jak oszczędzam wodę w moim domu?” - Kacper Rokicki kl. 3b, Maksymilian Domeradzki kl. 5c,
- wyróżnienie w Mazowieckim Konkursie Plastycznym ,,Tęczowy świat Krzysia” - Weronika Dziubak kl. 7d,
- wyróżnienie w Powiatowym Konkursie ,,Wiedzy o Bezpieczeństwie i Zasadach Udzielania Pierwszej Pomocy" - Tomasz Wójcik 3b,
Etap miejski
- I miejsce w Konkursie plastycznym na kartkę wielkanocną pod patronatem burmistrza miasta Mińsk Mazowiecki - Zuzanna Kurdziel 3a,
- II miejsce w Konkursie recytatorskim ,,Warszawska Syrenka” - Alicja Chmielewska kl. 3a,
- wyróżnienie w Konkursie recytatorskim ,,Warszawska Syrenka” - Bartosz Kałabun kl. 3a,
- wyróżnienie za przygotowanie karty świątecznej na konkurs organizowany przez burmistrza miasta Mińsk Mazowiecki - Katarzyna Chrust 6b
II. INDYWIDUALNE OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE:
Warcaby 64 polowe Mistrzostwa Mińska Mazowieckiego
w kategorii kl. IV - I miejsce - Anna Syryjczyk IV b,
IV miejsce - Radosław Radziszewski kl. IV d,
w kategorii kl. II - III miejsce - Krzysztof Król kl. II b,
w kategorii kl. I - IV miejsce - Oliwia Kucharska I b,
Indywidualne biegi przełajowe:
- Aleksander Dzięcielski - II miejsce- miasto, II miejsce- powiat, IV miejsce. – region i awans do zawodów wojewódzkich, które odbędą się na wiosnę,
- Paweł Zarzycki - VI miejsce- powiat, awans do zawodów regionalnych
- Bartosz Szczęsny - VII miejsce - powiat, awans do zawodów regionalnych
- Karolina Łastawiecka – I miejsce – powiat i miasto, Dziewczęta dystans 800m
- Jan Dzięcielski – I miejsce – miasto i powiat Chłopcy dystans 800m
II miejsce etap miasto i powiat III miejsce etap region i awans na zawody wojewódzkie Dystans 1000m:
- Jakub Ruszpel – II miejsce- miasto i powiat Chłopcy dystans 800m
- Eryk Kujawski – VI miejsce – powiat
- Oliwier Bakczura – VII miejsce – powiat
- Oliwier Bakczura - III miejsce miasto
Pływanie:
- Karolina Łastowiecka –I miejsce w kraul, grzbiet, klasyk etap powiatowy, II miejsce grzbiet, III miejsce kraul etap regionalny
- Emilia Delegacz- II miejsce w grzbiecie etap powiat III miejsce kraul etap miasto
Lekkaatletyka
- Maciej Pieńkowski - I miejsce skok w dal-powiat
III. ZESPOŁOWE OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE:
- IV miejsce w klasyfikacji współzawodnictwa sportowego szkół podstawowych Powiatu Mińskiego za r. szk. 2016/2017
Sztafetowe biegi przełajowe
- I miejsce w punktacji drużynowej biegów przełajowych chłopców w XIX Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej
- IV miejsce – powiat i III miejsce miasto chłopcy
Siatkówka chłopcy – III miejsce powiat
Piłka nożna
- chłopcy: I miejsce miasto i II miejsce powiat, II miejsce powiat klas młodszych, IV miejsce wojewódzki turniej w Górze Kalwarii, I miejsce turniej Tymbarku „Z podwórka na stadion” -powiat
- Dziewczęta- II miejsce miasto i III miejsce powiat, II miejsce powiat-turniej o Puchar Przechodni Dyr. Szk. Podst.Nr.6, III miejsce wojewódzki turniej Górze Kalwarii
Gimnastyka sportowa: II miejsce w regionalnych zawodach gimnastycznych w Siedlcach Cheerleaders: VII miejsce w regionalnych zawodach.
Piłka ręczna: chłopcy – V miejsce – powiat