BEZPIECZNI NA DRODZE, W SZKOLE I W DOMU

  policjant O czym należy pamiętać, przechodząc przez ulicę? Jakie zasady bezpieczeństwa obowiązują w szkole w związku a epidemią koronawirusa? Jakie zabawy w domu mogą być niebezpieczne?

   Na powyższe pytania próbowaliśmy odpowiedzieć podczas zajęć świetlicowych poświęconych zagadnieniom bezpieczeństwa. Po obejrzeniu i omówieniu materiałów audiowizualnych dotyczących bezpiecznych zachowań, dzieci wykonały znaki drogowe, które zostały zamieszczone na gazetkach. Uczniowie uczestniczyli też w zabawach kształtujących umiejętność podejmowania decyzji w różnych sytuacjach. Szczegółowo omówiliśmy zasady, które obowiązują nas w związku z panującą epidemią, np. mycie rąk, korzystanie z własnych przyborów, przygotowanie do dezynfekcji sali.

Przy wejściu do szkoły wykonaliśmy stałą gazetkę z informacjami na temat najważniejszych zaleceń dotyczących przeciwdziałań w rozprzestrzenianiu się epidemii koronawirusa.

   Znajomością zasad bezpieczeństwa dzieci wykazały się, uczestnicząc w wielu konkursach, które odbyły się podczas spotkania z policjantem. Tematykę dotyczącą bezpieczeństwa będziemy kontynuować podczas zajęć świetlicowych w kolejnych miesiącach.

1 3 4 2