DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

DNE W minionym tygodniu, w związku ze zbliżającym się Dniem Edukacji Narodowej, tematem przewodnim w pracy świetlicy była ,,Nasza szkoła’’. Z powodu pandemii mogliśmy przygotować ,,tylko zaczarowany’’ świąteczny poczęstunek. Dzieci wykonały oryginalne nakrycia, ozdabiając kolorowymi wacikami papierowe talerzyki, na których znalazły się pyszności z kuleczek i koralików.

Dużą frajdą było też ozdabianie wycinankami zaczarowanych kubeczków. Te fantastyczne nakrycia umieściliśmy na gazetkach obok namalowanych farbami lub kredkami portretów ,,Naszej Pani’’.

Na zajęciach w świetlicy dzieci uczyły się okolicznościowego wierszyka oraz wspólnie śpiewały piosenkę ,,Nasza pani wszystko wie’’. Każdy uczeń mógł wykazać się swoim talentem plastycznym, recytatorskim czy wokalnym. Zgodnie z piękną sentencją wyrażoną przez pedagoga i lekarza Janusza Korczaka: ,,Dzieci rodzą się ze skrzydłami, a nauczyciele pomagają im je rozwijać’’.