MAJOWE ŚWIĘTA 2021

majowe święta

"- Kto ty jesteś?

-Polak mały."

Te słowa z wiersza Władysława Bełzy stanowiły motto edukacji patriotycznej zaplanowanej na zajęciach świetlicowych przed narodowym świętem Konstytucji 3 Maja. Dzieci uczestniczyły w pogadankach, podczas których dowiedziały się , co oznacza słowo ,,konstytucja’’ i jakie było znaczenie tego dokumentu w dziejach naszej państwowości. Obejrzeliśmy również prezentację na temat polskich symboli narodowych oraz ilustracje polskich godeł z różnych okresów historycznych. Przypomnieliśmy sobie słowa i melodię ,,Mazurka Dąbrowskiego’’ i wysłuchaliśmy pieśni ,,Witaj, majowa jutrzenko’’.

W ramach zajęć plastycznych dzieci wykonały biało – czerwone chorągiewki i kwiaty, które ozdobiły szkolną gazetkę.