DZIEŃ PATRONA SZKOŁY 2021

9 Corocznie 5 maja w dniu urodzin Henryka Sienkiewicza w naszej szkole świętujemy Dzień Patrona. Niestety, w tym roku niemożliwe było spotkanie całej społeczności szkolnej na uroczystej akademii.

Dlatego w  175 rocznicę urodzin słynnego pisarza przedstawiliśmy jego sylwetkę podczas zajęć świetlicowych. Na wstępie dzieci zapoznały się z prezentacją multimedialną dotyczącą życia i wybranych utworów Henryka Sienkiewicza. Następnie obejrzeliśmy drzewo genealogiczne rodziny autora, portrety, obrazy i unikatowe wydania książek stanowiące ekspozycję w hallu szkoły. Dzieci w rozmowie z wychowawcami wykazały się zainteresowaniem tematem i chętnie odpowiadały na pytania. Najbardziej bliska okazała się powieść ,,W pustyni i w puszczy’’, dlatego przeczytaliśmy wybrane rozdziały, a uczniowie klas drugich i trzecich oglądali całą ekranizację utworu. Dla utrwalenia tematyki powieści dzieci wykonały kolorowanki dotyczące sienkiewiczowskich bohaterów. Przy okazji odgadywały, z jakich utworów pochodzą te postacie.

W świetlicy szkolnej został zorganizowany także konkurs plastyczny dla klas 0 – VIII ,,Portret Henryka Sienkiewicza’’. Jury stanęło przed trudnym zadaniem, ponieważ wpłynęło ponad 50 rysunków, obrazów i prac przestrzennych wykonanych różnymi technikami. Wszystkie dzieła świadczyły o zaangażowaniu i staranności autorów. Wkrótce laureaci i uczestnicy konkursu otrzymają dyplomy i nagrody.

Laureaci konkursu „PORTRET HENRYKA SIENKIEWICZA”:

I miejsce         Helena Kołodziejczyk   II c

I miejsce         Bolesław Kołodziejczyk 0 a

I miejsce         Aleksandra Koziestańska II b

I miejsce         Emilia Sędek VII b

II miejsce       Maja Kołodziejczyk VII b

II miejsce       Zuzanna Sobiepanek IV a

II miejsce       Maja Okoła VI d

II miejsce       Seweryn Rżysko VI a

III miejsce     Mikaela Bieliaiewa II b

III miejsce     Milena Kołodziejczyk IV c

III miejsce       Julia Pyrka II b