LISTOPADOWE ŚWIĘTO

Minął Dzień Wszystkich Świętych oraz Zaduszki. Dni pamięci o tych, którzy odeszli, których już nie ma wśród nas. Dzieci ze świetlicy uczyły się podtrzymywać tradycję tych świąt. Zachowując należytą powagę i szacunek dla zmarłych zastanawiały się nad przemijaniem. Święto Zmarłych jest to dobry moment na refleksje, także nad własnym życiem. Jest to okazja do wspomnień, do dzielenia się troskami, kłopotami i radością. Kultywowanie pamięci zmarłych to dobra lekcja dla dzieci. Człowiek żyje tak długo, jak długo trwa pamięć o nim…

 

Dla tych
Którzy odeszli
W nieznany świat,
Płomień na wietrze
Kołysze wiatr.
Dla nich tyle kwiatów
Pod cmentarnym murem
I niebo jesienne
U góry.

Dla nich
Harcerskie warty
I chorągiewek gromada,
I dla nich ten dzień -
Pierwszy dzień
Listopada. 

 

Danuta Gellnerowa "Dla tych, którzy odeszli”

DSCN0332 DSCN0334 DSCN0335 DSCN0336