PRZYGOTOWANIA DO ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA

boze narodzenie 2016 1Wielkimi krokami zbliżają się święta Bożego Narodzenia. Magiczny czas rodzinnych tradycji, gotowania wigilijnych potraw, szukania gwiazdkowych prezentów, sprzątania i przystrajania domu.

Zanim zaczniemy odpoczywać doświadczamy świątecznej gorączki.
Na początku grudnia wychowawcy świetlicy z pomocą dzieci udekorowali świetlicę tworząc zimowy, i świąteczny nastrój.

Dzieci wycinały białe śnieżynki, pomagały stroić białe baletnice, które powiewają pod lampami, choinki zamieszczone na oknach tworzą piękną zimową atmosferę, kolorowe gazetki w świetlicy i na korytarzach przypominają o choince, Mikołaju i wyczekiwanych prezentach.
Dzieci robiły piękne Mikołaje z papieru, prezenty, choinki przestrzenne, śnieżynki z cukru.
Ciekawym pomysłem było wykorzystywanie masie solnej do robienia oryginalnych ozdób na choinkę.
Podopieczni zaangażowali się również w ubieranie choinki. Dzieci wykonywały ciekawe kolorowanki z Mikołajem, rozwiązywali krzyżówki i rebusy, słuchały ciekawych opowieści wigilijnych.
Cały okres przedświąteczny wychowawcy starali się stworzyć atmosferę i nastrój świąteczny puszczając kolędy oraz piosenki o tematyce zimowej.

Niech te święta spokój Wam przyniosą,
a radość chodzi za Wami krok w krok.
Niechaj dostarczą tyle optymizmu,
by starczyło na cały Nowy Rok.
Życzy wszystkim dzieciom
i pracownikom szkoły ŚWIETLICA SZKOLNA !!!!!!