Szkolna Kampania Antynikotynowa

29 listopada 2011r w naszej szkole odbyło się podsumowanie Szkolnej Kampanii Antynikotynowej, która przebiegała pod hasłem "Nie pal przy mnie, proszę!".
Celem akcji było uświadomienie dzieciom, że palenie tytoniu jest szkodliwe dla zdrowia, uwrażliwienie ich na niekorzystne oddziaływanie dymu papierosowego, związane z biernym paleniem, a także wykształcenie u dzieci umiejętności radzenia sobie w sytuacjach, gdy inni ludzie przy nich palą.

Wśród uczniów klas II-VI przeprowadzono ankietę "Co wiemy o paleniu papierosów?". Cieszy fakt, że uczniowie naszej szkoły zdają sobie sprawę, że papierosy szkodzą, a nawet zabijają. Niepokojące są jednak przypadki dzieci narażonych na mimowolne wdychanie dymu tytoniowego czyli palenie bierne, ułatwiające wprowadzenie dziecka w życie, w którym palenie papierosów jest normą.
W ramach edukacji antynikotynowej przeprowadzono zajęcia wychowawczo-profilaktyczne "Czy dymek papierosowy to dym dobry czy zły?" i konkurs plastyczny "Papierosy kradną zdrowie".

[Rozmiar: 76877 bajtów] [Rozmiar: 75531 bajtów] [Rozmiar: 76662 bajtów] [Rozmiar: 76515 bajtów] [Rozmiar: 76103 bajtów]
Laureatami konkursu wśród klas VI zostali:
Natalia Zajda, Agata Łaziuk, Aleksandra Rewczuk i Emilia Szostak,

w klasach V:
Cezary Osiadan,

a w klasach IV:
Magdalena Kawka, Łucja Czyż, Weronika Góras, Aleksandra Zajda i Kamila Odziemczyk.

W klasach młodszych wyróżnienie otrzymali:
Weronika Kałowska, Gabryś Stańczak, Kamil Ornowski, Daria Ruszpel, Szymon Mika i Mateusz Pędowski.
[Rozmiar: 76787 bajtów] [Rozmiar: 75905 bajtów]

Podsumowaniem kampanii było spotkanie uczniów na sali gimnastycznej, podczas którego rozdano nagrody w konkursach, klasa IIa przedstawiła Bajkę o Kocie co palił fajkę, a klasa IIe inscenizację Tato rzuć papierosa!

[Rozmiar: 50771 bajtów] [Rozmiar: 76176 bajtów] [Rozmiar: 75829 bajtów] [Rozmiar: 77601 bajtów] [Rozmiar: 73645 bajtów] [Rozmiar: 76442 bajtów]

Ostatnia aktualizacja strony: Jeszcze nie aktualizowana
Stronę najlepiej oglądać w rozdzielczości 1024/768 za pomocą przeglądarki IE 5+