BAŚNIOWY DZIEŃ
w klasie IIIc

Pokaz slajdów

Sprawozdanie Dominiki Zalewskiej

W dniu 12 listopada 2007 roku urządziliśmy w klasie Dzień Baśni. Część osób biorących udział w zabawie, przebranych było za baśniowe postacie. Wśród nich były takie postacie jak:król, Alladyn, rycerz, królewny, wróżki, Królowa Śniegu itp. Niektórzy wzięli udział w konkursie opowiadania bajek. Dzieci opowiadały bajki, w których występowały postacie chodzące tego dnia po klasie. Na koniec zrobiliśmy głosowanie, w którym każdy otrzymał określoną liczbę punktów. Najlepszą w tej konkurencji okazała się Marta Waśniowska. Zajęła ona I miejsce za opowiadanie bajki Hansa Christiana Andersena pt. "Królowa Śniegu". Drugie miejsce zajęłam ja, czyli Dominika Zalewska, za bajkę pt. "Śpiąca Królewna", trzecie nasz kolega Filip Mitrut za opowiadanie bajki pt. "Lampa Alladyna". Czwarte miejsce należało do Janka Kołodziejczyka, który opowiedział o Świniopasie.
      Wszystko to odbywało się nie w naszej klasie, lecz w małej salce, którą oświetliliśmy świecami stwarzając odpowiedni nastrój.
      Lekcje tego dnia trwały zbyt krótko.

Sprawozdanie Pawła Kołodziejskiego

Dzień 12 listopada w naszej klasie był dniem bajkowym. Razem z panią usiedliśmy w kole na dywanie a na środku ustawiliśmy zapalone świece. Większość dzieci miała na sobie przebrania. Wśród dziewczynek były księżniczki, motyl, czarownica i Indianka. Chłopcy byli: rycerzem, królem, Alladynem, Indianinem. Każdy wcześniej wybrał jedną z bajek i nauczył się jej opowiadać. Mnie najbardziej podobała się opowieść Filipa Mitruta, który przebrany w strój arabski przedstawił bajkę pt. "Alladyn". Wysłuchaliśmy także innych bajek: "Calineczka", "Dziewczynka z zapałkami", "Kot w butach". Ja przebrałem się za rycerz i opowiedziałem bajkę H. Ch. Andersena pt. "Krzesiwo". Wszystkim najbardziej podobała się bajka "Królwa Śniegu" opowiedziana przez Martę Waśniowską. Nasza pani zrobiła nam zdjęcia.
      Bardzo mi się podobał ten dzień.

Nakarm głodne dziecko - wejdź na stronę www.Pajacyk.pl

Ostatnia aktualizacja strony: Jeszcze nie aktualizowana
Stronę najlepiej oglądać w rozdzielczości 1024/768 za pomocą przeglądarki IE 5+