Bal charytatywny 2008

Mińszczanie po raz kolejny okazali hojność i wielkie serce. Dowodzi tego ich liczna obecność na balu charytatywnym zorganizowanym w Szkole Podstawowej nr 6 w Mińsku Mazowieckim.

Gości zabranych w pięknie udekorowanej sali powitała dyrektor szkoły Anna Zalewska i przewodnicząca Rady Rodziców Monika Książek. Następnie uroczystego otwarcia balu dokonali tańcząc pierwszy taniec pani Dyrektor Anna Zalewska i burmistrz miasta Mińsk Mazowiecki Zbigniew Grzesiak. Zmęczeni tańcem goście mogli delektować się znakomitymi potrawami przygotowanymi i ufundowanymi przez rodziców naszych uczniów i przyjaciół szkoły.

Rodzice również bardzo pomogli szkole przy organizacji imprezy na rzecz potrzebujących dzieci. Z ogromnym zaangażowaniem włączyli się w zbieranie fantów na loterię i aukcję prowadzoną w trakcie balu. Wśród licytowanych przedmiotów znalazł się globus z autografem Jurka Owsiaka, fotografie Marka Łodygi, rakieta tenisowa Wojciecha Adamczyka (reżysera serialu "Ranczo"), karnawałowe maski i prace plastyczne uczniów szkoły, a także pamiątkowe zdjęcia wykonywane w trakcie balu przez państwa Katarzynę i Jarosława Łaziuk.

Goście, pamiętając, na jaki cel zbierane są pieniądze, chętnie otwierali serca i portfele. Cały dochód z biletów, loterii i aukcji został przekazany na rzecz kilkorga dzieci, uczniów Szkoły Podstawowej nr 6 pokrzywdzonych przez los. Pozyskane środki finansowe wspomogą walkę z chorobą nowotworową i ułatwią dzieciom start w dorosłe życie, bo część zebranej kwoty przeznaczono na ich dalszą edukację.

Cieszy fakt, że są wśród nas ludzie o wrażliwych sercach, którym nieobojętny jest los innych.
Dzięki nim "(...)rozstępują się straszliwe ciemności nagromadzone nad światem,
a w sercu nadal świeci iskierka miłości" .
(T. Różewicz "Przepaść")

Zdjęcia:Marek Łodyga
pokaz slajdów

Nakarm głodne dziecko - wejdź na stronę www.Pajacyk.pl