Dar serca

W naszej szkole w klasie IIIa uczy się Karol Gruszczyński. Niestety, w zeszłym roku Karol zachorował na białaczkę. Wszyscy zmartwili się jego złym stanem zdrowia. We wrześniu okazało się, że nasz kolega do leczenia potrzebuje transfuzji krwi. Jego rodzina musiała zebrać aż 10 litrów tego cennego płynu. W zbieranie krwi dla Karola włączyły się panie wychowawczynie klasy IIIa. Nawiązały współpracę z Kołem PCK z Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 im. Powstańców Warszawy. Opiekun Koła, pani Hanna Kuś, obiecała najbliższą zbiórkę krwi przeznaczyć w całości dla Karola.
   Uczniowie z klas trzecich oraz z Koła Małego Plastyka wykonali plakaty, by zachęcić pełnoletnich uczniów ZSZ nr 2 do oddania krwi. Wszyscy bardzo chętnie włączyliśmy się do akcji, bo chcemy by Karol jak najszybciej wyzdrowiał i wrócił do szkoły.

9 października br. odbyła się zbiórka krwi. Frekwencja dopisała, aż 40 osób podzieliło się cząstką siebie. Oddano 18 litrów krwi.
    Dziękujemy starszym kolegom za ten cenny dar!!! Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w całą akcję!!!

Nakarm głodne dziecko - wejdź na stronę www.Pajacyk.pl

Ostatnia aktualizacja strony: Jeszcze nie aktualizowana
Stronę najlepiej oglądać w rozdzielczości 1024/768 za pomocą przeglądarki IE 5+