15 X - Dzień Nauczyciela

Dziękujemy za pokazanie nam,
że porażki mogą nas czegoś pożytecznego nauczyć,
że gdy przeżywamy trudności, możemy odkryć swą siłę,
że miłość i życzliwość
często znajdujemy w najciemniejsze dni.
Z okazji Dnia Nauczyciela wszystkim pracownikom szkoły życzymy:

By czasu starczyło na wszystko,
    szczęście dopisywało mimo wszystko,
    w sukcesy obrodziło,
    a to co dobre na lepsze się zmieniło.

uczniowie

Wszystko dla nauczycieli

Dzień Edukacji Narodowej obchodzony w naszej szkole, jak co roku miał uroczystą oprawę. W poniedziałkowy poranek, 16 października w szkolnej sali gimnastycznej zebrali się uczniowie, pracownicy szkoły oraz przedstawiciele Rady Rodziców. Święto było okazją do podkreślenia ogromu pracy i trudu związanego z nauczaniem i wychowaniem młodego człowieka. Nauczyciel podejmuje nie lada wyzwanie, gdyż od jego pracy i zaangażowania zależy poziom dydaktyczny placówki, a także kariera szkolna jego uczniów.
       Uroczyste spotkanie rozpoczęła dyrektor szkoły p. Anna Zalewska odczytaniem listu od Ministra Edukacji Narodowej prof. Ryszarda Legutki, skierowanego do nauczycieli i innych osób mających związek z oświatą.
       Następnie rozpoczął się program artystyczny, przygotowany przez uczniów klas IVa, Vb, IVc pod opieką p. Renaty Engelbrecht, p. Eliwiry Czyż i p. Elizy Lalak. O oprawę muzyczną zadbała p. Małgorzata Domeradzka.
       Uczniowie przedstawili kilka scenek z życia szkoły. Walorem programu była pokaźna dawka humoru, gdyż dzieci występujące na scenie rzeczywistość szkolną potraktowały w sposób wesoły i żartobliwy.
POKAZ MODY NAUCZYCIELSKIEJ

Nauczyciel historii nosi z boku torbę na karafkę z OLEUM EDUCATORIS, którym raczy uczniów siedzących na lekcjach jak mumie egipskie. Strój uzupełnia podręczna łopatka ułatwiająca dokopywanie się do archeologicznych pokładów uczniowskiej wiedzy.

Zielony kolor stroju nauczyciela przyrody jest kolorem nadziei na lepsze jutro polskiej oświaty. Kolor ten sprawia, że uczniowie samoistnie zdają sobie sprawę, jak zielono mają w głowach.
Obok - szanujący się bibliotekarz nosi przy sobie sakiewkę, do której zbiera każdy grosz na zakup nowych książek.

Kreacja "zaślubiny z zawodem" dla nauczyciela polonisty. Biel prezentowanej sukni synchronizuje z bielą nie napisanych jeszcze stron wypracowań. Uzupełnieniem stroju jest wałek - narzędzie do wałkowania zasad gramatyki polskiej oraz prostowania stylu uczniowskich wypracowań.

Szalony taniec z mopami w rytmie samby

Ciepłe słowa skierowane do pracowników szkoły...

i zasłuchane Grono pedagogiczne

Miłym akcentem spotkania podkreślającego wartość pracy pedagogów były życzenia i kwiaty, wręczone nauczycielom i wychowawcom przez uczniów, a także rodziców. Pozostaje teraz mieć nadzieję, że wszystkie serdeczne życzenia kierowane pod adresem nauczycieli spełnią się i bieżący rok szkolny 2007/2008 będzie bezustannym pasmem sukcesów zarówno uczniów jak i nauczycieli.

Nakarm głodne dziecko - wejdź na stronę www.Pajacyk.pl

Ostatnia aktualizacja strony: Jeszcze nie aktualizowana
Stronę najlepiej oglądać w rozdzielczości 1024/768 za pomocą przeglądarki IE 5+