Świadomi ekolodzy

15 września nasi uczniowie pod opieką pani dyrektor Anny Zalewskiej wzięli udział w akcji Sprzątanie Świata - Polska 2007. Jej celem było budowanie świadomości ekologicznej wśród uczniów oraz inicjowanie działań na rzecz ochrony środowiska naturalnego.
    Uczniowie wraz z wychowawcami spotkali się na terenie szkoły przy ul. Sosnkowskiego 1 już o godzinie ósmej. Na początku wysłuchali instruktażu dotyczącego przedmiotów, których nie należy zbierać. Frekwencja tego dnia dopisała, pogoda również. Każdy uczeń otrzymał rękawice ochronne i worek na śmieci. Poszczególne grupy otrzymały rejony do sprzątania. Do worków lądowały butelki, puszki, papiery i opakowania. Uczniowie uporządkowali szkołę i jej okolicę, a także zasadzili tuje, które oddzielają boisko szkolne od ruchliwej ulicy. Dzieci zadbały także o kwiaty doniczkowe w klasach, przesadzając je w nowe doniczki.
    Po zakończeniu akcji wszyscy z wielkim apetytem zjedli smaczną grochówkę, serwowaną przez stołówkę szkolną. Dzieci z "szóstki" chętnie uczestniczyły w sprzątaniu otoczenia szkoły. Dowiedzieli się, że dbanie o środowisko nie polega na jednorazowym sprzątaniu, a przyrodę należy chronić w sposób ciągły.

Pokaz slajdów

Ruszamy do boju ze śmieciami

Napełniamy worek za workiem

Naszej uwadze nie umknie żaden śmieć

Niesiemy śmieci tam, gdzie ich miejsce

Następny worek pełen śmieci

Jesteśmy zadowoleni z efektów naszej pracy

Najmłodsi uczniowie w akcji

Skąd się tyle tego wzięło?

Jak tu teraz czysto!

Szósta klasa sadzi drzewka

Zielonym do góry!

Nowy żywopłot