Festyn Rodzinny 2008
przebiegający pod hasłem:
"W Poszukiwaniu kwiatu paproci"

W maju uczniowie naszej szkoły przystąpili do udziału w ogólnopolskiej kampanii "Zachowaj Trzeźwy Umysł" 2008 pod hasłem „W poszukiwaniu kwiatu paproci”.
     Festyn, który odbył się 8 czerwca w naszej szkole zapisze się w kronice placówki wielkimi zgłoskami, bo wielka, a przy tym bardzo udana była to impreza.
     Niedzielne spotkanie zgromadziło licznie przybyłych gości, gdyż zyskało ono rozgłos w środowisku lokalnym, dzięki plakatom reklamowym znajdującym się w najbardziej uczęszczanych punktach miasta.
     Festyn otworzyła p. dyrektor Anna Zalewska i p. wicedyrektor Renata Maciejec. Witając zgromadzonych przedstawiły ideę spotkania, a także życzyły przybyłym wspaniałej zabawy.

Na terenie wokół szkoły zgromadzili się uczniowie, rodzice i mieszkańcy miasta, aby podziwiać występy artystyczne i dobrze spędzić to szczególne popołudnie. Dopisała pogoda, wokół mnóstwo wspaniałych atrakcji i znakomita atmosfera.

Zgromadzeni wokół sceny ustawionej na boisku szkolnym widzowie podziwiali występy wokalne i taneczne. Były też popisy solowe uczniów i absolwentów obdarzonych talentem muzycznym. Odbył się również pokaz tańca w wykonaniu uczniów uczęszczających na zajęcia szkoły tańca Crea Dance. Swoje umiejętności zaprezentowały także dzieci z grupy Tekwondo.

Powodzeniem cieszyły się zawody sportowe rozgrywane na szkolnym boisku. Konkurencje sportowe na przemian z występami artystycznymi budowały atmosferę rodzinnego świętowania i decydowały o znakomitym przebiegu imprezy

W ustawionych nieopodal sceny stoiskach można było kupić prace plastyczne wykonane przez uczniów, specjalnie wydanie gazetki szkolnej "Szósteczka", a także skorzystać z porady wróżki i pomalować swoją twarz wybierając odpowiedni wzór.

Po emocjach sportowych i artystycznych można było zregenerować siły podchodząc do stoisk, gdzie serwowano specjały kulinarne. Powodzeniem cieszyły się kiełbaski z grila, grochówka, chleb ze smalcem, a także wyśmienite ciasta przygotowane przez rodziców uczniów.
     Zysk ze sprzedaży zasilił konto szkoły, gdzie gromadzone są fundusze przeznaczone na dalszą modernizację szkoły, między innymi urządzenie boiska szkolnego. Część funduszy została przeznaczona na cel charytatywny dla jednego z uczniów chorych na białaczkę.

Miłym akcentem festynu był występ mińskiego zespołu folkowego „Tamarysze”, który zachęcił zgromadzonych do wspólnej zabawy. Całej imprezie towarzyszyła wspaniała, słoneczna pogoda oraz ciepła, rodzinna atmosfera sprzyjająca pogłębianiu więzi rodzinnych.

Podczas festynu nie sposób było się nudzić. Była to impreza ze wszech miar udana, długo wspominana przez jej uczestników.

pokaz slajdów

Nakarm głodne dziecko - wejdź na stronę www.Pajacyk.pl

Stronę najlepiej oglądać w rozdzielczości 1024/768 za pomocą przeglądarki IE 5+