Mikołajki w naszej szkole

Mikołajki obchodzone są tradycyjnie 6 grudnia jako wspomnienie św. Mikołaja. Rankiem tego dnia dzieci, które przez cały rok były grzeczne, znajdują drobne upominki ukryte najczęściej pod poduszką.

O świętym Mikołaju krąży wiele legend. Ukończył on seminarium duchowne i przez wiele lat był biskupem Miry, miasteczka w Azji Mniejszej. Jako człowiek wielkiego serca pomagał biednym i potrzebującym, przeznaczając na ich potrzeby swój majątek. Prawdopodobnie czynił też cuda. Obecnie Święty Mikołaj przynosi co roku prezenty dzieciom na całym świecie.

W naszej szkole również istnieje zwyczaj obdarowywania się upominkami i dlatego co roku z wielką niecierpliwością wszyscy oczekują na mikołajki. Dzieci do tego dnia przygotowują się znacznie wcześniej. W klasach następuje losowanie karteczek z imieniem i nazwiskiem ucznia. Każdy zastanawia się, jaki upominek najbardziej ucieszy osobę, którą wylosował. Wszyscy starają się tak dobrać prezent, aby trafić w gust obdarowanego. Prezenty zapakowane są w piękne torebki ozdobione świątecznymi motywami.

Upragnionego 6 grudnia dzieci przyniosły prezenty do szkoły i wręczyły je sobie nawzajem. Towarzyszyło temu wydarzeniu wiele radości i uśmiechów. Do najmłodszych uczniów zawitał Święty Mikołaj. Ubrany w czerowny płaszcz, dźwigał na plecach ogromny wór prezentów.

Mikołajkową atrakcją był też występ zespołu Orkiestra Dni Naszych. Kapitan, pirat i majtek Kuba bawili zebranych w sali gimnastycznej uczniów zapraszając ich na rejs statkiem po Wiśle. Młoda widownia przyjęła występ artystów entuzjastycznie, z zapałem włączając się do wspólnego śpiewu i reagując wybuchami wesołości na dialogi pełne dowcipu i humoru.
     Po zakończonym występie uczniowie udali się do klas, gdzie czekał ich słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.
      Dzień 6 grudnia upłynął radośnie i szybko. Już czekamy na następne mikołajki!

Nakarm głodne dziecko - wejdź na stronę www.Pajacyk.pl

Ostatnia aktualizacja strony: Jeszcze nie aktualizowana
Stronę najlepiej oglądać w rozdzielczości 1024/768 za pomocą przeglądarki IE 5+