Ślubowanie klas pierwszych

24 października 2007 roku w naszej szkole odbyło się uroczyste ślubowanie klas pierwszych. Licznie zgromadzonych gości, wśród których nie zabrakło przejętych rodziców i dziadków, przywitała dyrektor pani Anna Zalewska.

Siedemdziesięcioro pięcioro dzieci zostało wprowadzonych przez starszych kolegów do sali pięknie udekorowanej przez Panie Małgorzatę Tomkiewicz i Elżbietę Brygołę.

Każda z klas pod kierunkiem wychowawcy przygotowała krótki program, podczas którego prezentowała swoje aktorskie umiejętności. Dzieci udowodniły, że znają swoją Ojczyznę, wiedzą jak być dobrymi kolegami i potrafią bezpiecznie poruszać się po drogach. Z wielkim zapałem śpiewały wiersze i recytowały piosenki. Wspaniale zaprezentowały się w tańcu Smerfów zbierając liczne brawa.

Po części artystycznej nadszedł wyczekiwany moment ślubowania. Dzieci obiecywały być wzorowymi uczniami i kolegami, dbać o dobre imię klasy i szkoły, kochać swoją Ojczyznę. Wagę tego wydarzenia dopełniło złożenie przez pierwszaków podpisów pod Aktami Ślubowania. Zostaną one umieszczone w klasach, aby przypominać o danej obietnicy.

Błyski fleszy rozjaśniały salę podczas pasowania. Każde dziecko zostało dotknięte olbrzymim ołówkiem, na znak włączenia do braci uczniowskiej. Otrzymało również symboliczne pamiątki w postaci Aktów Ślubowania. Ceremoniału tego dokonała pani dyrektor Anna Zalewska.

Po życzeniach i gratulacjach przyszedł czas na rozkosze dla podniebienia. Przygotowany przez rodziców słodki poczęstunek zrekompensował wszystkim trudy prób i przygotowań.

Dzieci do uroczystości przygotowały wychowawczynie:

kl. Ia Aleksandra Mikulska

kl.Ib Grażyna Suchodolska

kl. Ic Eliza Lalak

kl. Id Beata Kupiec

pokaz slajdów

Nakarm głodne dziecko - wejdź na stronę www.Pajacyk.pl

Ostatnia aktualizacja strony: Jeszcze nie aktualizowana
Stronę najlepiej oglądać w rozdzielczości 1024/768 za pomocą przeglądarki IE 5+