Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2007/2008

Trzeciego września w naszej szkole odbyła się uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego. Poprzedziła ją Msza Św. odprawiona przez  ks. Mariana Sobieszka w Kościele pod wezwaniem Św. Jana Crzciciela.
    Po zakończeniu nabożeństwa uczniowie, nauczyciele, rodzice oraz zaproszeni goście udali się do szkoły, gdzie odbyła się dalsza część  uroczystości.
W sali gimnastycznej słychać było rozmowy, śmiech i nawoływania zebranej młodzieży szkolnej. Najmłodszym uczniom w tym wyjątkowym dniu towarzyszyli rodzice.  Wreszcie gwar ucichł. Nastąpił podniosły moment, wprowadzenie sztandaru szkoły. Zebranych powitała pani Jadwiga Zawadka i przedstawiła program spotkania.
     Jako pierwsza głos zabrała przedstawicielka Kuratorium Oświaty i Wychowania pani Elżbieta Sienkiewicz. Odczytała ona list od Ministra Edukacji prof. Legutki, skierowany do rodziców, uczniów i pracowników szkoły.
    W dalszym ciągu uroczystości Pani Jadwiga Zawadka przedstawiła historię szkoły, przybliżając zebranym ogrom prac związanych z
organizacją placówki i remontem.
    Po wystąpieniu p. Jadwigi Zawadki głos zabrał Burmistrz miasta pan Zbigniew Grzesiak, przekazując na ręce byłej Pani Dyrektor list z podziękowaniami za długoletnią współpracę.
Następnie przedstawił zgromadzonym wyłonioną w drodze konkursu nową Dyrektor szkoły, panią Annę Zalewską.
Pani Dyrektor przybliżyła zebranym przebieg swojej pracy zawodowej. Po powitaniu sztandaru szkoły, przedstawiła swoją koncepcję pracy. Stwierdziła, iż będzie dużo wymagała od dzieci i nauczycieli, dbając o wysoki poziom nauczania i bezpieczeństwo. Podkreśliła, że dobro dzieci jest najważniejsze i dlatego zadba o opiekę specjalistyczną zarówno ucznia zdolnego, jak i też ze specyficznymi problemami edukacyjnymi. Swoje wystąpienie zakończyła życzeniami dla wszystkich zebranych, a także słowami Jana Pawła II:

"Człowiek jest wielki nie przez to kim jest, nie przez to co ma, ale przez to czym się dzieli."

Po części oficjalnej mogliśmy podziwiać występy artystyczne naszych uczniów. Dzieci pod opieką p. Elizy Lalak, p. Beaty Kupiec i p. Elżbiety Brygoły, przygotowały program artystyczny, w którym wystąpiła plejada postaci realnych i fantastycznych. Młodzi aktorzy byli oklaskiwani  przez publiczność za doskonale odegranie swoich ról.
    Po zakończeniu części oficjalnej uczniowie spotkali się w klasach ze swoimi wychowawcami, którzy przybliżyli im plan pracy na nadchodzący rok szkolny.

Uczniom życzymy samych piątek i szóstek, a nauczycielom satysfakcji z wykonywanej pracy.

Nakarm głodne dziecko - wejdź na stronę www.Pajacyk.pl

Ostatnia aktualizacja strony: Jeszcze nie aktualizowana
Stronę najlepiej oglądać w rozdzielczości 1024/768 za pomocą przeglądarki IE 5+