SPOTKANIE Z POLICJANTEM

16 XI odbyło się spotkanie uczniów z klas I-III oraz dzieci z oddziałów zerowych z przedstawicielami policji ds. Nieletnich i Patologii: panią sierżant Moniką Kowalczyk oraz starszym sierżantem Danielem Niezdropą.Tematem spotkania była "Bezpieczna droga do szkoły".

Propagowanie właściwych zachowań dzieci jako użytkowników dróg publicznych jest koniecznością, gdyż jak wynika ze statystyk wypadkom drogowym ulegają dzieci w każdym wieku, nawet te najmłodsze.

Podczas spotkania uczniowie obejrzeli film promujący bezpieczne zachowania. Pozwolił on na utrwalenie uczniom zasad bezpiecznego poruszania się po drogach. Twórcy zwrócili między innymi uwagę na konieczność zapinania pasów bezpieczeństwa podczas podróży, noszenie światełek odblaskowych, jeżdżenie na rowerze w kasku i z włączonymi światłami.

Po projekcji filmu uczniowie zadawali pytania dotyczące poruszanych tematów. Na koniec spotkania dzieci z najmłodszych klas otrzymały paski i znaczki odblaskowe. Spotkanie z przedstawicielami prawa na pewno zaowocuje zwiększeniem bezpieczeństwa wśrod dzieci.

Nakarm głodne dziecko - wejdź na stronę www.Pajacyk.pl

Ostatnia aktualizacja strony: Jeszcze nie aktualizowana
Stronę najlepiej oglądać w rozdzielczości 1024/768 za pomocą przeglądarki IE 5+