WYCIECZKA DO SIERPCA
16 X 2007r

Pokaz slajdów

W dniu 16 października uczniowie z klas VIb i VIC pod opieką p. Agaty Cecotki, p. Małgorzaty Tomkiewicz i p. Beaty Sałajczyk pojechali na wycieczkę do Sierpca.

W Muzeum Wsi Mazowieckiej - w Ratuszu uczestniczyli w warsztatach plastycznych dotyczących malowania na szkle. Zajęcia sprawiły dzieciom wiele radości. Każdy mógł sam wykonać dowolny obraz i zabrać go ze sobą na pamiątkę.

Kiedy wszystkie prace schły uczniowie zwiedzali wystawę rzeźby ludowej. Duże wrażenie wywołała rzeźba Chrystusa z XV w. zachowana w doskonałym stanie.

Potem nastąpiło zwiedzanie Skansenu Wsi Mazowieckiej.

Tak wyglądały chaty mazowieckie na zewnątrz...

...i wewnątrz.

Na obszarze 40 ha. zgromadzono ok. 100 drewnianych domów i całych gospodarstw wiejskich pochodzących z poprzednich wieków. Bardzo starannie zrekonstruowano całe wyposażenie chat: meble, przedmioty codziennego użytku. Zadbano też o otoczenie. Wokół domostw rozciągają się ogródki warzywne i kwiatowe, a na podwórkach stoją stare maszyny rolnicze. Można było obejrzeć kompletny warsztat szewski, młyn i dawną salę szkolną.

Poza tym wszyscy uczestniczyli w specjalnej lekcji muzealnej "Nie święci garnki lepią", dotyczącej przedstawienia pracy garncarzy i sposobu wytwarzania wyrobów ceramicznych.

Pokaz slajdów

Nakarm głodne dziecko - wejdź na stronę www.Pajacyk.pl

Ostatnia aktualizacja strony: Jeszcze nie aktualizowana
Stronę najlepiej oglšdać w rozdzielczości 1024/768 za pomocš przeglšdarki IE 5+