LISTOPADOWE ŚWIĘTO

Pamięć o 11 listopada 1918 roku jest naszą powinnością i podstawą naszej tożsamości narodowej, dlatego też corocznie obchodzimy Święto Odzyskania Niepodległości. W dniu 12 listopada uczniowie przedstawili montaż słowno - muzyczny pt."Jeszcze Polska nie zginęła...", który przygotowali pod kierunkiem pani Marzeny Grudzińskiej. O oprawę muzyczną zadbała pani Małgorzata Domeradzka, a piękne dekoracje nawiazujące tematycznie do uroczystości wykonała pani Małgorzata Tomkiewicz. Obsługą techniczną i nagłośnieniem zajęła się pani Eliza Lalak.  Na scenę wchodziły kolejno dzieci niosące transparenty upamiętniające chwalebne karty z historii Polski. Uczniowie przypomnieli między innymi chrzest Polski, koronację Bolesława Chrobrego, zwycięstwo pod Grunwaldem, uchwalenie Konstytucji 3 Maja, czy też liczne powstania narodowe.       Zebrani w sali uczniowie, wsłuchując się w wygłaszane teksty poznawali atmosferę tamtych lat, a na ich tle postać marszałka Józefa Piłsudskiego, który jest symbolem polskiego bojownika o niepodległość.   W wykonaniu chóru szkolnego uroczyście brzmiały słowa pieśni patriotycznych, dających nadzieję na zwycięstwo i przypominających o ojczyźnie.

Słysząc "Rotę" czy "Pierwszą Kadrową" do śpiewu włączyli się zebrani w sali uczniowie, a najmłodsi machali w takt melodii biało - czerwonymi chorągiewkami.

Nauczyciele i uczniowie przyjęli program z wielką życzliwością. Przybliżył on historię Polski, a jednocześnie był piękną lekcją patriotyzmu.

Nakarm głodne dziecko - wejdź na stronę www.Pajacyk.pl

Ostatnia aktualizacja strony: Jeszcze nie aktualizowana
Stronę najlepiej oglądać w rozdzielczości 1024/768 za pomocą przeglądarki IE 5+