KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA UTWORÓW STANISŁAWA LEMA W 100 ROCZNICĘ URODZIN

8Stanisław Lem to jeden z najchętniej czytanych pisarzy polskich. Twórca fantastycznych wizji rozwoju nauki i  techniki. Pisał o międzygalaktycznych podróżach i odległych o miliardy lat świetlnych obcych cywilizacjach. Jego książki są przepełnione futurologicznymi wizjami. Stanisław Lem prowadził rozważania o podróżach człowieka do gwiazd i spotkaniu z pozaziemską inteligencją.

 

Wiele powieści Lema doczekało się ekranizacji. Pisarz dawno temu przewidział rozwój wirtualnej rzeczywistości, powstanie ebooków  czy rozwój komputerów. W plebiscycie ogłoszonym przez Narodową Unię Astronomiczną wyłoniono nazwy gwiazd w gwiazdozbiorze Pegaza. Jest to Solaris, wokół której krąży planeta Pirx. Nie trzeba dodawać, że są to gwiazdy z najsłynniejszej powieści Stanisława Lema.

Z okazji Roku Lema i 100 rocznicy urodzin pisarza uczniowie naszej szkoły wzięli aktywny udział w X Powiatowym Konkursie Pięknego Czytania Prozy Stanisława Lema.               28 października 2021 roku odbyły się eliminacje szkolne wymienionego wyżej turnieju.

                                                                                                                             Bożena Swatko

 

Laureaci eliminacji szkolnych Konkursu Pięknego Czytania

 

Klasy  I – III:

  • Mikołaj Komorowski, kl. 2 b, „Przyjaciel Automateusza”
  • Krzysztof Borkowski, kl. 2 a, „Przyjaciel Automateusza”

 

Klasy  IV – VI:

  • Dominika Mroczek, kl. 6 a, „Trzej elektrycerze”
  • Julia Rogala, kl. 6 b, „Dwa potwory”

 

Klasy  VII – VIII:

  • Milena Wardencka, kl. 8 c, „Uranowe uszy”

 

Laureatom oraz wszystkim Uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy za aktywny w nim udział. Gratulujemy 

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13