DOŚWIADCZAMY I BADAMY - CZYLI JAK BARDZO KOLOROWA JEST CHEMIA?

„Powiedz mi, a zapomnę, pokaż mi, a zapamiętam, pozwól mi zrobić, a zrozumiem.”

Konfucjusz

LOGO

          Człowiek najlepiej uczy się poprzez udział i doświadczanie oraz emocje i pytania jakie temu doświadczaniu towarzyszą. Możliwość empirycznego poznawania świata jest szczególnie ważna podczas zdobywania wiedzy przyrodniczej. W tym roku szkolnym nauka w trybie stacjonarnym umożliwiła uczniom korzystanie z nowych  zasobów naszej szkoły. Nareszcie mogą oni brać udział w zajęciach w pracowni chemicznej, która została wzbogacona o nowe odczynniki i szkła laboratoryjne. Uczniowie z zapałem biorą udział w lekcjach, a najbardziej cieszą się z możliwości samodzielnego przeprowadzania doświadczeń. Odkrywają, że chemia może być bardzo ciekawa!

 

 

1 2 3 4 5 6 7