W GOŚCINIE U PAŃSTWA PIŁSUDSKICH

11 listopadaUczniowie klas: 6a, 6b i 8b wraz z wychowawcami świętowali 103 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości biorąc aktywny udział w spektaklu edukacyjnym „Zawsze na przedzie”.

 

 

Wraz z aktorami i innymi widzami śpiewaliśmy pieśni patriotyczne. Przeżyliśmy mocno zapadającą w pamięć lekcję historii i literatury. Spotkaliśmy Józefa Piłsudskiego i jego żonę Oleńkę, Ułanów. Gościliśmy w polskim, szlacheckim domu, w którym zawsze pamięta się o swojej przeszłości oraz chętnie i często sięga się do najwspanialszych przykładów kultury, bohaterstwa, patriotyzmu wartych naśladowania.

Cytuje się Słowackiego, Mickiewicza, Sienkiewicza...Piłsudskiego: cyt. „Polacy chcą niepodległości, lecz pragnęliby, aby ta niepodległość kosztowała dwa grosze i dwie krople krwi. A niepodległość jest dobrem nie tylko cennym, ale bardzo kosztownym.”

Niepokorna, niepodległa, ukochana…nasza Polska, niech żyje!

1 2 3 4