SPOTKANIE AUTORSKIE Z PANEM WALDEMAREM CICHONIEM

1 118 listopada 2021 roku uczniowie klas I – III wzięli udział w spotkaniu z pisarzem Waldemarem Cichoniem, autorem bestsellerowej książki dla dzieci pt. Cukierku, ty łobuzie!, która w roku 2017 została wpisana na listę lektur szkolnych. Chociaż spotkanie miało charakter online, które niestety nie zastąpi spotkania en face, jednak uczniowie z zachwytem słuchali opowieści autora oraz fragmentów książek, które pisarz czytał osobiście. Pan Waldemar ciekawie i dowcipnie opowiadał o własnej twórczości, oraz o tym, czym jest wena twórcza.

 

Słuchacze dowiedzieli się, że tytułowy bohater serii książek o Cukierku istnieje naprawdę, mieszka w Tychach, dziś ma już trzynaście lat i jest niemal honorowym członkiem rodziny Państwa Cichoniów. Uczniowie mogli również zobaczyć niesfornego pupila na wizji oraz jego przyszywaną siostrę, Tradycję. Zdaniem pisarza, Cukierek to najbardziej wyjątkowy kot na świecie, który ceni sobie dobrą zabawę i niezależność. Oczywiście posiada wiele niezwykłych umiejętności, poza spaniem i… konsumowaniem smakołyków.

Spotkanie było zorganizowane w ramach promowania czytelnictwa w szkole. Miłym gestem ze strony Pana Waldemara było podarowanie kilku książek do szkolnej biblioteki, za co serdecznie dziękujemy. Uważam, że takie wydarzenia są niezapomnianym przeżyciem dla młodych czytelników. Każde spotkanie z autorem jest szansą dla uczniów, że zostaną zauroczeni książką i wciągnięci w niezwykły świat literatury. Udział w takim wydarzeniu pozostawia miłe wspomnienia, a książka z dedykacją pisarza na długie lata będzie przypominała o spotkaniu z twórcą.

Bożena Swatko

1 1 1 2 1 3 1 4 1 5