CHEMIA ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA

7Z okazji zbliżających się świąt, uczniowie mieli okazję przekonać się, że chemia to nie tylko trudne wzory i pojęcia, ale tak naprawdę wszystko, co ich otacza jest chemią. Nawet podczas świąt Bożego Narodzenia. Geosmina, cynamal, eugenol – związki o tych tajemniczych nazwach gwarantują zapachy Bożemu Narodzeniu. Geosmina nadaje ziemistego zapachu karpiowi, cynamal można znaleźć przede wszystkim w cynamonie, a eugenolowi zawdzięczamy wyjątkowy zapach goździków. Dodatkowo uczniowie dokładniej poznali właściwości sody oczyszczonej, dzięki której pieczone ciasta rosną...W tym celu przeprowadzili eksperymenty i stworzyli piękne świąteczne „puszyste rysunki".

Świąteczny projekt chemiczny cieszył się dużym zainteresowaniem i pozwolił oswoić to co wydaje się trudne.