KWIECIEŃ I MAJ POLONISTYCZNIE

W bieżącym roku szkolnym, znowu mury naszej szkoły zaczęły pachnieć polonistyczną wiosną. Okres pandemii wyłączył nam na dłuższą chwilę możliwość spotkań międzyszkolnych. Na szczęście, wraz ze zmianą pory roku na cieplejszą powróciliśmy do wieloletniej, zacnej tradycji szósteczki. W ortograficznych szrankach zmierzyli się uczniowie szkół podstawowych.

 

         Do Międzyszkolnego Konkursu Ortograficznego „Z ortografią za pan brat” przystąpiło 50 uczniów, mistrzów międzyszkolnej ortografii, z Mińska jak również z powiatu. W kategoriach: IV, V, VI, VII, VIII uczniowie napisali konkursowe dyktanda, a następnie testy z poprawności językowej. Jury wyłoniło najlepszych wśród przybyłych mistrzów.

         12 maja odbył się Międzyszkolny Drużynowy Konkurs Literacki poświęcony życiu i twórczości Henryka Sienkiewicza. Gościliśmy drużyny z S.P. 2, S.P. 3, S.P. Siennica oraz drużynę gospodarzy S.P. 6. Przez dwie godziny młodzież reprezentująca klasy 7-8 opracowywała zagadnienia dotyczące życia oraz wybitnych dzieł naszego patrona i noblisty Henryka Sienkiewicza. Organizatorki zadbały, by młodzież wzmocniła się słodkim poczęstunkiem.

         Jak powiedział dyrektor szkoły - pan Krystian Matuszewski, cieszymy się, że uczniowie zaczytują się w dziełach tego wielkiego pisarza, a „Quo vadis” znają perfekcyjnie. Przed ósmymi klasami egzamin – konkursowe zmagania były dla nich świetną powtórką i próbą sił.

         Przed nami polonistkami i organizatorkami jeszcze jedno zadanie: finalizacja Powiatowego Integracyjnego Konkursu Literacko - Plastycznego "Razem poza horyzont". Przy okazji tego konkursu podziwiamy twórczość prozatorską i plastyczną utalentowanych oraz bardzo wrażliwych na niepełnosprawność uczniów naszego powiatu.

         Dziękujemy wszystkich szkołom, opiekunom, którzy przygotowali uczniów oraz towarzyszyli im podczas organizowanych przez S.P.6 konkursów polonistycznych w 2022 roku. Finalistów zapraszamy na rozdanie nagród. Informacja niebawem pojawi się na naszej stronie.

Do zobaczenia za rok!