"ZDROWO I BEZPIECZNIE 2022"

3920 maja w naszej szkole odbył się finał Powiatowego Konkursu ,,Zdrowo i bezpiecznie”. Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas II, III i IV ze szkół podstawowych. Wśród nich znalazły się: SP w Jeruzalu, SP w Mariance, mińska ,, Jedynka”, ,,Dwójka”, ,,Czwórka”, ,,Piątka” i oczywiście ,,Szóstka”, którą godnie reprezentowały: Liliana Komorowska 4c, Nadia Kulma 3a i Oliwia Skrobisz 2a.

 

Celem konkursu było propagowanie zdrowego stylu życia i kształtowanie od najmłodszych lat świadomości i właściwych nawyków żywieniowych, w tym promowanie spożywania warzyw i owoców 5 razy dziennie a także potrzeby ruchu do prawidłowego funkcjonowania organizmu.

Hasłem przewodnim konkursu było: ,,WIĘCEJ WARZYW I OWOCÓW!”

Zmagania szkół oceniała komisja w składzie:

- Lidia Padzik – pracownik Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w M.M.

- Ewa Kowalska - pracownik Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w M.M.

- Bożena Czmoch – pielęgniarka SP 6

- Sylwia Matasek – nauczyciel SP w Mariance.

 

W trakcie finałowego spotkania wyłoniono zwycięzców szkolnego konkursu plastyczno – literackiego ,,Jemy kolorowo”.

Laureatami konkursu zostali:

- Adrianna Gałązka 3a

- Nadia Kulma 3a

- Oskar Kryj 3a

Gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych konkursach!

Podczas spotkania dzieci miały możliwość obejrzenia prezentacji multimedialnej o witaminach i epokowym odkryciu przez Kazimierza Funka witaminy B1. Zbudowały Piramidę Zdrowego Żywienia i Aktywności Fizycznej – instrukcję, jak jeść, by być zdrowym a także komponowały swoje zdrowe i pełne energii talerze.

Ponieważ aktywność fizyczna jest kluczowa dla naszego zdrowia przeprowadzono turniej sportowy pod hasłem ,,Wyścig po zdrowie”. Wszyscy uczestnicy wykazali się doskonałą sprawnością – gratulujemy!

Najszybciej do mety zwanej Zdrowiem dobiegła ,,Szóstka”, zdobywając najwyższą liczbę punktów (93p) i I miejsce w konkursie. II miejsce – Szkoła Podstawowa nr 4 (92p) i III miejsce – Szkoła Podstawowa w Jeruzalu (89p).

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i laureatom, zachęcamy do podejmowania działań promujących zdrowy styl życia.

Dziękujemy Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Mińsku Mazowieckim za wieloletnią współpracę i wspólne działania dla poprawy zdrowia i samopoczucia dzieci z powiatu mińskiego oraz Placówce handlowej ,,Impet – komputery z Impetem” i Radzie Rodziców ze Szkoły Podstawowej nr 6 za ufundowanie nagród , które pozwoliły godnie uhonorować zaangażowanie wszystkich uczestników i wprowadziły radosną atmosferę w trakcie zmagań turniejowych szkół.

 

Organizotorzy i opiekunowie 

Małego Samorządu

 

Zapraszamy do fotorelacji

 

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54