"WIOSENNY PORTRET Z KSIĄŻKĄ" - SZKOLNY KONKURS FOTOGRAFICZNY

13Czytanie książek jest najlepszym źródłem informacji dla dzieci i młodzieży. Warto zachęcać do czytania przez cały rok, aczkolwiek szczególną ku temu okazją jest wiosna, ponieważ w tym czasie wypadają święta, związane z książkami – Światowy Dzień Książki czy Tydzień Bibliotek. Jak twierdzi nasza noblistka, Wisława Szymborska: „Czytanie to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła.” Doskonale oddają tę prawdę zdjęcia nadesłane na konkurs, który odbył się w tym roku w naszej szkole w maju.

Challange skierowany był do uczniów klas I – VIII. Wychowankowie nadesłali przepiękne zdjęcia. Konkurs miał za zadanie skłonić czytelników do okazania radości czytania i uchwycenia piękna natury, które również jak czytanie ma radosny charakter. Mamy nadzieję, że wszyscy uczestnicy turnieju dobrze się bawili, znajdując chwilę czasu dla siebie i dla ciekawej lektury. Celem konkursu była m. in.: promocja książki wraz ze sztuką fotografii, jako kreatywnego sposobu spędzania wolnego czasu.

W ostatnim tygodniu czerwca 2022 r. na apelu porządkowym zostaną wręczone nagrody laureatom i osobom wyróżnionym w konkursie, o czym poinformujemy osoby zainteresowane. Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach konkursu. Okazało się, że „Czytanie jest przyjemne i czytać można wszędzie”.

Bożena Swatko

 

Laureaci szkolnego konkursu fotograficznego „Wiosenny portret z książką”:

I miejsce:

•          Julia Rogala, kl. 6 b

•          Gabriela Araźna, kl. 5 b

•          Amelia Sokół, kl. 8 c

II miejsce:

•          Antonina Dmowska, kl. 1 c

•          Wiktoria Żołądek, kl. 1 a

•          Marcela Miros, kl. 1 c

III miejsce:

•          Zofia Szach, kl. 1 a

•          Marta Zając, kl. 1 b

•          Radosław Sosiński, kl. 2 a

 

Wyróżnienie:

Borys Łepech - kl 2a, Amelia Chabrowska - kl. 4 a, Maja Piłka - kl. 6 a,   Aleksander Szach - kl. 4 c, Wojciech Wilk - kl. 1 c,   Wiktoria Mularczyk - kl. 4 c, Nikola Krusiewicz - kl. 5 b,   Cezary Danowski - kl. 1 b

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17