ROZPOCZĘLIŚMY NOWY ROK SZKOLNY!

DSC 0365Pierwsze powakacyjne spotkanie w szkole zawsze jest ważnym wydarzeniem. Ten dzień z pewnością na długo zapamiętają zwłaszcza uczniowie klas pierwszych, którzy zostali uroczycie przyjęci do społeczności SP 6 przez obecnego podczas inauguracji Pana Burmistrza Marcina Jakubowskiego. Bardzo ucieszyła nas także obecność Pani Bożeny Machety, kierowniczki Wydziału Oświaty i Wychowania w Urzędzie Miasta.

Jak to zwykle 1 września, wspomnieliśmy wszystkich,  którzy bohatersko stanęli do obrony ojczyzny w chwili wybuchu II wojny światowej i kontynuowali walkę przez pięć kolejnych lat. Upamiętniliśmy żydowską społeczność Mińska Mazowieckiego, równo osiemdziesiąt lat temu brutalnie pozbawioną życia na ulicach miasta i w obozie zagłady w Treblince.

Starsi uczniowie wraz z pedagogami chwilę ciszy poświęcili zmarłej 15 sierpnia Pani Małgorzacie Domeradzkiej. Długo jeszcze będziemy w szkole odczuwali brak Pani Profesor.

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim: nauczycielom, uczniom, wśród nich absolwentom oraz rodzicom za liczną obecność podczas uroczystości pogrzebowych.

W nowy rok szkolny patrzymy jednak z nadzieją i optymizmem. W samej szkole oraz jej otoczeniu zaszło dużo zmian. Kończące się inwestycje, dzięki którym zdobywać wiedzę będzie można w bardziej sprzyjających warunkach, gotowość do podejmowania wyzwań przez kadrę i uczniów, a także wola współpracy ze strony rodziców wróżą udaną pracę w ciągu dziesięciu najbliższych miesięcy.

Wszystkim życzymy pomyślności!

1amin