CIEKAWE ZAWODY - MOŻE ZOSTANĘ STRAŻAKIEM ...

LOGOKlasa II a w tym roku uczestniczy w projekcie edukacyjnym „Poznajemy ciekawe zawody”. We wrześniu uczniowie wybrali się z wizytą do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mińsku Mazowieckim. Pracownicy komendy bardzo miło nas przyjęli. Zorganizowali dla nas ciekawe, pokazowe zajęcia, dzięki którym mogliśmy bliżej poznać specyfikę pracy strażaka. Panowie zaprezentowali nam wyposażenie wozów strażackich, pokazali sprzęt, który jest używany podczas akcji ratunkowych, a także umundurowanie strażaka.

Największą atrakcją dla dzieci była możliwość wejścia do wozu strażackiego oraz pokaz zjazdu strażaków po rurze. Podczas tej wizyty uczniowie przypomnieli sobie jak należy zachować się w sytuacjach zagrożenia oraz w jakich okolicznościach należy wezwać straż pożarną. To była bardzo ciekawa i pouczająca lekcja. Dziękujemy panom strażakom za miłe przyjęcie i umożliwienie bliższego poznania niezwykle istotnej i niebezpiecznej pracy strażaka.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 12 LOGO