OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

829 września obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania . Święto to zostało ustanowione z inicjatywy Polskiej Izby Książki, jego patronką jest Joanna Porazińska.

Co nam daje czytanie? Wszystko! To świetna rozrywka, sposób na dobry humor i odstresownie, ale również doskonała gimnastyka dla naszego mózgu. Książki poszerzają wiedzę, rozwijają słownictwo, pobudzają kreatywność, pozwalają ćwiczyć koncentrację i skupienie, rozwijają wrażliwość, uczą empatii, zmuszają do myślenia , każą zadawać pytania sobie i światu!

Możemy to wszystko dać naszym dzieciom-jeśli wprowadzimy je w świat literatury, a gdy czytamy im głośno- dodatkowo budujemy silną więź emocjonalną.

W tym dniu zaprosiliśmy naszych najmłodszych uczniów do wspólnej zabawy z książką. Uczennice klasy 8d- Oliwia i Magda czytały pierwszakom fragmenty książki z serii,, Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai”, natomiast klasa 1 b poznała,, Opowieść o Dziesiątej Skarpetce” z książki Justyny Bednarek,, Niesamowite przygody Dziesięciu Skarpetek”.

Następnie odbyły się warsztaty, gdzie najmłodsi wykazali się niezwykłą pomysłowością przy wykonywaniu swojej kolorowej skarpety.