DZIEŃ NAUCZYCIELA W NASZEJ SZKOLE

LOGO13 października - w przeddzień Dnia Edukacji Narodowej uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 sprawili, że nauczyciele poczuli się wyjątkowo. Już przy wejściu do szkoły czekała na nich miła niespodzianka - członkowie Samorządu Uczniowskiego witali wszystkich nauczycieli słodkimi upominkami - słoiczkami miodu. Kolejny miły akcent to duży plakat powieszony na drzwiach pokoju nauczycielskiego, w podziękowaniu za trudy nauczycielskiej codzienności. Na czwartej lekcji cała społeczność szkolna zgromadziła się w sali gimnastycznej na głównej części dnia - uroczystej akademii. Wśród osób obecnych na sali był gość honorowy - pani Jadwiga Zawadka - pierwsza dyrektor szkoły. Wszystkich zgromadzonych przywitał pan dyrektor Krystain Matuszewski, który w skrócie przypomniał historię ustanowienia daty 14 października jako Dnia Edukacji Narodowej.

Następnie szkolną sceną zawładnęli uczniowie klas drugich oraz klasy Va, którzy przygotowali występ artystyczny. Były wiersze, piosenki, scenki, tańce - wszystko w aranżacji opracowanej przez panią Agnieszkę Kraus, panią Hannę Gorzałkę, panią Renatę Krasnodębską i panią Paulinę Białoskurską. Na koniec czekała jeszcze jedna przemiła niespodzianka: członkowie Małego Samorządu Uczniowskiego obdarowali wszystkich pedagogów własnoręcznie wykonanymi, kolorowymi kwiatami. To nie koniec, bo sala udekorowana była wystawą prac uczniowskich – portretami nauczycieli, którzy po akademii z uśmiechami na twarzach szukali swoich podobizn.

plakat 1 3 5 6 7 8 9 11 12 13 14 15 16 18 19 22 24 10 25