CIEKAWE ZAWODY - MAGIA TEATRU

logoKlasa 2a poznaje ciekawe zawody. kolejną zaproszoną osobą była pani,
która pracuje w teatrze. Opowiedziała uczniom o tym, co to jest teatr, jakie mamy rodzaje widowisk teatralnych, czym zajmują się poszczególne osoby pracujące przy przygotowaniu spektaklu. Pani Ula uświadomiła nam, że zanim zobaczymy piękne przedstawienie za kulisami cała ekipa teatru musi się bardzo napracować. Należy przygotować scenografię, nagłośnienie, oświetlenie, uszyć kostiumy dla aktorów, odpowiednio ich ucharakteryzować. Trzeba wykonać wiele innych czynności, które są potrzebne by przedstawienie się odbyło i udało. Nasz gość przyniósł ze sobą i pokazał nam różne typy lalek, które sam wykonał. Dzieci były zachwycone kukiełkami, pacynkami, marionetkami, mogły się nimi pobawić i wcielić w rolę małych aktorów. Pani Ula opowiedziała jak każda z lalek została wykonana. Dziękujemy pani Uli za poświęcony czas i przeniesienie nas w magiczny świat teatru!

1a 2a 3a 4a 5a 6a 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11