TYDZIEŃ NAUKI - DZIEŃ FIZYKI

20 

    Czwarty dzień to Dzień Fizyki, który przede wszystkim skupił się na naszych małych odkrywcach. Klasy drugie, trzecie oraz jedna pierwsza wraz ze swoimi nauczycielami brały udział w magicznym wykładzie, który pozwolił im poznać tajniki elektrostatyki. Mali odkrywcy mieli okazję poznać wiele pojęć związanych z elektrostatyką, zobaczyć jak działa elektroskop i przyjrzeć się wielu doświadczeniom, które zaprezentowali im starsi uczniowie. 15

” To jakieś czary” słychać było w rozentuzjowanum tłumie, gdy metalowa puszka sama toczyła się po stole za plastikową rurką lub papierowy stateczek płynął po wodzie jak zaczarowany czy też, gdy papierowe ludziki tańczyły, a serwetkowe motyle machały skrzydłami, jakby chciały poszybować w górę.

 

 

Wiele frajdy sprawiło dzieciom „przyklejanie” naelektryzowanego balona do ściany oraz wizyta „Szalonego Edka”, który rzucał piorunami na prawo i lewo, aż mu papierowe włosy stawały dęba na metalowej głowie.

 

 

Pragnę dodać w tym miejscu, że asystenci spisali się na medal. Dominika, Wiktoria, Maja, Oliwia, Magdalena, oraz oczywiście Mateusz z ogromnym zaangażowaniem, nie zrażając się chwilowymi niepowodzeniami, wypełniali powierzone zadania.

Potargane i dęba stojące włosy były wizytówką tego niezwykłego spotkania, które na pewno długo pozostanie w naszej pamięci.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 11 12 13 15 16 17 18 19 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37