WARSZTATY PIERWSZEJ POMOCY W KLASIE 3A

LOGO8 lutego w klasie 3a odbyły się warsztaty z pierwszej pomocy przedmedycznej, które przeprowadził ratownik medyczny z mińskiego szpitala. Ludzkie życie jest bezcenne, a świadkami wypadku lub nagłego zachorowania może każdy spośród nas. Udzielenie pierwszej pomocy to najczęściej kilka czynności, z którymi poradzi sobie każdy uczeń, jeśli wcześniej nabędzie wiedzę i umiejętności praktyczne. W takcie praktycznych ćwiczeń dzieci nabywały podstawowe umiejętności udzielania pierwszej pomocy dziecku i osobie dorosłej oraz budowały poczucie bezpieczeństwa i pewność, że potrafią pomóc w stanie zagrożenia życia. Utrwaliły sobie, jak wzywać pogotowie ratunkowe i w jaki sposób rozmawiać z dyspozytorem. Dzieci dowiedziały się jak funkcjonuje ludzkie ciało oraz jak udzielić pomocy w najczęstszych wypadkach, np. w przypadku utraty przytomności, zadławieniu, złamaniu kończyn, zranieniu, krwotoku. Z użyciem fantomu i pod czujnym okiem Pana ratownika ćwiczyły resuscytację krążeniowo – oddechową, oswajały się z bandażami w trakcie nauki opatrywania ran.

Po prostu uczyliśmy się, jak być prawdziwym człowiekiem.

Panu Ratownikowi bardzo dziękujmy!

1 2 3 4 5 6 7 8 9 20 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21