NAUKA NIE POSZŁA W LAS!

517 marca klasy 1c i 1d wybrały się na wycieczkę do Centrum Edukacji Leśnej w Celestynowie.Ciekawą opowieść o życiu lasu i jego mieszkańców przedstawili dzieciom pracownicy nadleśnictwa. W budynku pierwszoklasiści obejrzeli ekspozycję przedstawiającą leśnych mieszkańców i bardzo realistycznie odtworzone naturalne środowisko życia jeleni, łosi, dzików, saren, bobrów, łasic, zajęcy oraz ptaków. Uczniowie mieli również okazję obserwować życie mrówek w ich naturalnym środowisku, posłuchać odgłosów dobiegających z lasu i zaobserwować pierwsze oznaki wiosny. W specjalnie przygotowanej sali dzieci odgadywały leśne zagadki. Rozpoznawały co kryją tajemnicze budki lęgowe oraz sprawdzały jaka w dotyku jest sierść leśnych zwierząt. Następnie ścieżka edukacyjna „Goździkowe Bagno” poprowadziła uczestników wycieczki na tajemnicze mokradła. Specjalnie wybudowane mostki pozwalają przejść przez środek bagna i podziwiać okolicę. Latem bez trudu można tam dostrzec owadożerną rosiczkę. Za bagnami czekało na nas duże wyzwanie – wspinaczka na wydmę śródlądową, za to zejście z niej sprawiło dzieciom ogromną frajdę.

1 2 3 4 6 7 8 9 10 11 13 14 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 15 5