WYNIKI KLASYFIKACJI II EDYCJI POWIATOWEGO KONKURSU TECHNICZNO - PLASTYCZNEGO "PAMIĄTKA Z ZIEMI MIŃSKIEJ"

34W dniach 01.03.2023 do 31.03.2023 r. nauczyciele biblioteki szkolnej przeprowadzili II edycję powiatowego konkursu techniczno-plastycznego „Pamiątka z Ziemi Mińskiej”. Uczniowie, wspierani przez opiekunów artystycznych, aktywnie i twórczo uczestniczyli w konkursie. Na turniej dostarczono 47 prac ze szkół podstawowych w powiecie mińskim. Kreatywność uczniów nie zawiodła. Uczestnicy konkursu wykazali się bogatą wyobraźnią i talentem plastycznym, przysyłając zaskakująco ciekawe i oryginalne gadżety.

Po wnikliwym zapoznaniu się ze wszystkimi pracami, dniu 05.04.2023 r. komisja konkursowa w składzie: Ewelina Spychała, Bożena Swatko, Marzena Król i Agnieszka Królak, biorąc pod uwagę cele konkursu i estetykę wykonanej pracy, dokonała oceny wytworów plastycznych i wyłoniła następujących laureatów:

I miejsce:

• Tymon Grzelak, kl. 3d, SP 2 w Mińsku Maz. - „Magiczne pudełko do projekcji wybranych zabytków i pomników w Mińsku Mazowieckim”

• Amelia Dzięcioł, kl. 5a, SP w Latowiczu - „Pomnik marszałka Józefa Piłsudskiego na Rynku w Dobrem”

• Filip Siwiński, kl. 7a, SP 6 w Mińsku Maz. - „Mińska kostka”

II miejsce:

• Kacper Kowalczyk, kl. 7, SP w Latowiczu - „Pomnik Szarych Szeregów w Mińsku Mazowieckim”

• Kornelia Szubińska, kl. 3 a, SP w Stojadłach– „Rozkładana pocztówka z ilustracjami ciekawych miejsc Ziemi Mińskiej”

• Gabriela Araźna, kl. 6b, SP nr 6 w Mińsku Maz. - „Pocztówka z Mińska Mazowieckiego z magnesami”

III miejsce:

• Barbara Dębska, kl. 3a, SP w Stojadłach – „Poczta w Kałuszynie”

• Krzysztof Kowalczyk, kl. 5a, SP w Latowiczu -„Pomnik X-lecia Niepodległości Polski w Kiczkach” -

• Michał Romaszuk, kl. 1 a, SP nr 6 w Mińsku Maz. – „Miejska Szkoła Artystyczna w Mińsku Mazowieckim”

Wyróżnienie:

• Rafał Lewarski, kl. 5, ZSS w Ignacowie - „Wiatrak Koźlak w Starej Niedziałce”

• Jarosław Aleksejewicz, kl. 3 a, SP w Stojadłach – „Willa dr. Jana Huberta w Mińsku Mazowieckim”

• Alicja Mirosz, kl. 5 b, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Cisiu – „Dzwonnica kościoła p.w. św. Anny w Długiej Kościelnej”

Serdecznie dziękuję wszystkim laureatom i uczestnikom konkursu za aktywny w nim udział oraz opiekunom artystycznym za zaangażowanie i rozpropagowanie idei konkursu wśród dzieci i młodzieży. Gala nagród konkursów powiatowych organizowanych przez nauczycieli naszej szkoły będzie miała miejsce w 1. tygodniu czerwca 2023 r., (o detalach powiadomię w odpowiednim terminie). Mam nadzieję, że powiatowy konkurs „Pamiątka z Ziemi Mińskiej” na stałe wpisze się w tradycję naszej placówki i będzie przyciągał coraz większe grono sympatyków.

Bożena Swatko

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 35 36 37 48 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 34