NIE DAJ SIĘ DEZINFORMACJI

LOGO112 kwietnia w Miejskiej Bibliotece Publicznej uczniowie ze Szkolnego Klubu Europejskiego wraz z opiekunami: p. Pauliną Białoskurską i p. Agnieszką Grygielewicz wzięli udział w warsztatach z kształtowania kompetencji cyfrowych. Spotkanie pod hasłem "Nie daj się dezinformacji" zostało zorganizowane przez Punkt Europe Direct w Mińsku Mazowieckim we współpracy z Fundacją Schumana i Fundacją Geremka. Przez świat informacji i dezinformacji przeprowadził nas przedstawiciel i ekspert Wojowników Klawiatury, specjalista od komunikacji, który pokazywal, jak rozpoznać dezinformację, jakie są mechanizmy jej dzialania i zagrożenia z niej płynące, jak działają media społecznościowe i jaki jest ich wpływ na postawy społeczne i polityczne. Zobaczyliśmy przykłady manipulacji oraz fejków i mitów o UE, ale także praktyczne narzędzia radzenia sobie z dezinformacją.

LOGO2