10 MAJA - OBCHODY DNIA PATRONA SZKOŁY

1631

Wielkie święto całej społeczności uczniowskiej naszej szkoły, tym razem połączyło w przygotowaniach młodzież klas: VIIa, VIIb i VIIc oraz uczennice klas: Va i VIc, których dźwięki fletu, skrzypiec i pianina stworzyły piekną oprawę muzyczną.

"To tu przyszedł na świat mój dziadek Henryk Sienkiewicz - człowiek pełen zapału, o gorącym sercu i jasnym umysle. Jaskółczy niepokój wciąż pędził go po świecie".

Słowa wypowiedziane przez wnuczkę Henryka Sienkiewicza, w której postać wcieliła się uczennica klasy VIIc oraz towarzyszącego jej Jubilata - Henryka Sienkiewicza (rola ucznia klasy VIIc) stały się zaproszeniem do wzięcia udziału w sentymentalnej podróży przez życie i twórczość Noblisty.

Wspólnie z pisarzem odwiedziliśmy wszystkie ważne dla niego miejsca: Wolę Okrzejską, Amerykę Północną, Francję, Włochy, Turcję, Afrykę, Oblęgorek oraz Szwajcarię. Wśród gości naszej akademii nie zabrakło bohaterów literackich dostojnego Jubilata, którzy w krótkich autocharakterystykach przypomnieli fragmenty swoich losów. Byli to: Janko Muzykant, Skawiński, Rzepowa, Andrzej Kmicic, Helena, Ligia i Marek Winicjusz, Zbyszko oraz Pan Wołodyjowski.

Uroczystość uświetnił także występ chóru z pieśnią "W stepie szerokim". Publiczność entuzjastycznie przyjęła pokaz gorącego, afrykańskiego tańca w wykonaniu uczennic klasy Va przy akompaniamencie bębenków. Nasze wielkie szkolne święto wypełniła także plejada gwiazd - uczestników kolorowego korowodu, złożonego z uczennic i uczniów klasy "0" oraz nauczania początkowego, którzy zaprezentowali kostiumy sceniczne inspirowane bohaterami literackimi Henryka Sienkiewicza. Wśród gromkich braw, na czerwonym dywanie swoje różnorodne, artystyczne kreacje przedstawiły następujące postacie: Ligia, Danusia, Helena, Zbyszko, rycerz, Janko Muzykant, Nel, Staś, Jurand oraz Rzymianin.

Na zakończenie akademii zostały wręczone nagrody w szkolnych konkursach plastycznych "Ilustracja do utworów Henryka Sienkiewicza" (kategoria - klasy IV - VI) oraz "Portret bohatera utworów Henryka Sienkiewicza" (kategoria - klasy VII).

Wyniki konkursów:

"Ilustracja do utworów Henryka Sienkiewicza":

I miejsce: Karolina Chłopik - kl. VIa, Aleksandra Koziestańska - kl. Vb

II miejsce: Anna Szabat - kl. VIc

III miejsce: Nikola Kotłowska - kl. Vb

Wyróżnienia: Anna Mościcka - kl. VIa, Julianna Gniadek - kl. VIc, Mateusz Jarzębski - kl. Vb, Ola Kublik - kl. IVa, Ola Rogala - kl. Vb, Julian Królak - kl. Va, Anastazzja Paczkowska - kl. VIb

 "Portret bohatera utworów Henryka Sienkiewicza":

 I miejsce: Iga Zawadka - kl. VIIc

 II miejsce: Zuzanna Malinowska - kl. VIIb

 III miejsce: Anna Mitura - kl. VIIb

Wyróżnienia: Oliwia Nizioł - kl. VIIb, Maja Kurdziel - kl. VIIc, Oliwia Kołak - kl. VIIb, Nikola Krusiewicz - kl. VIIa, Oliwia Kucharska - kl. VIIb, Milena Kołodziejczyk - kl. VIIc, Antonina Sęktas - kl. VIIc

Organizatorzy akademii składają podziękowania wszystkim uczniom, nauczycielom, pracownikom, rodzicom oraz Dyrekcji szkoły, dzięki którym święto naszego Patrona zyskało tak uroczystą oprawę.

Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii

 

1 2 3 4 6 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 19 21 22 23 24 25 27 28 29 31 34 36 37 41 42 43 46 48 49 50 53 54 55 56 7 5 18 20 26 30 32 33 35 38 39 40 44 45 47 51 52