MIĘDZY NAMI KOBIETKAMI

SP6Kilka dni temu spotkaliśmy się z uczennicami z najstarszych klas i rozmawialiśmy o tym, że w Szkole zaspokajane powinny być wszystkie potrzeby związane z higieną i o problemie ubóstwa menstruacyjnego, które wbrew pozorom dotyczy nie tylko krajów najuboższych.

Znakomita większość dziewcząt docenia obecność różowych skrzyneczek w szkolnej łazience i zgadza się z tym, że należy dołożyć starań, żeby ich zawartość była zgodnie ze swoim przeznaczeniem wykorzystywana.

Jesteśmy wdzięczni, że obok programu Akcja Menstruacja, z którego już od dawna korzystamy, mogliśmy otrzymać dużą dostawę środków higienicznych dla dziewcząt od mińskiego oddziału firmy Harper Hygienics. Szczególne wyrazy uznania i wdzięczności zechcą przyjąć: Pani Iwona Kurowska oraz Pan Stanislau Dodz. Państwa hojność i zrozumienie sprawy są godne podziwu.

LKH3ksCy