„SERDECZNA KARTECZKA" OGÓLNOPOLSKI PROJEKT EDUKACYJNY W bieżącym roku 2022/2023

5Świetlica szkolna kontynuuje udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym „Serdeczna karteczka". W realizacji zadań bierze udział grupa dzieci z klas I-III. Głównym celem projektu jest wykonanie przez dzieci kartek okolicznościowych. W każdym miesiącu bohaterem jest przedstawiciel innego zawodu. Kartki są przekazem życzliwości, empatii i szacunku. Realizacja projektu to nie tylko zajęcia, które mają przybliżyć specyfikę danego zawodu, ale również kształtować u dzieci postawy prospołeczne. Dlatego własnoręcznie wykonane przez dzieci karteczki dostarczane są do „bohatera miesiąca". Zgodnie z kalendarzem projektu zostały one przygotowane dla nauczycieli, pracowników oświaty, dietetyka, osób promujących zdrową żywność i zdrowy styl życia, osób samotnych, starszych, bezdomnych oraz włodarzy miast lub wsi, pracowników administracji publicznej. Odzew, który otrzymaliśmy pokazuje, że udział w takim projekcie uczy dzieci i nauczycieli jak nieść dobro poprzez miłe, serdeczne słowo wdzięczności oraz jak ważny jest każdy zawód człowieka dorosłego.

Renata Dutkiewicz

1 2 3 4 6 7 9 logo 5 8