DZIEŃ ZDROWIA W "SZÓSTCE"

DSC 0820   21 maja w Szkole Podstawowej nr 6 w Mińsku Mazowieckim odbył się X międzyszkolny konkurs „ZDROWO I BEZPIECZNIE”, który przebiegał pod hasłem „Więcej wiem- mądrze jem”. Wzięły w nim udział klasy II- IV. Celem konkursu było uświadomienie dzieciom potrzeby dbania o własne zdrowie i ukazanie znaczenia dla zdrowia właściwego odżywiania się, składu posiłków i aktywnego trybu życia.

DSC 0711 DSC 0712 DSC 0713

DSC 0714 DSC 0710

W konkursie wzięły udział szkoły podstawowe z Mlęcina, Stojadeł, Starej Niedziałki oraz mińska „Jedynka” i „Szóstka”. Naszą szkołę dzielnie reprezentowali zdobywając I miejsce:
Szymon Mika (IVe), Bartosz Borysiak (IIIc) i Wiktor Wasik (IIc).

Zwycięzcom Gratulujemy!

DSC 0715 DSC 0722 DSC 0729

DSC 0772 DSC 0775

Drużyny miały do wykonania zadania dotyczące zasad zdrowego odżywiania, w tym musiały wykazać się znajomością głównych składników odżywczych : węglowodanów, białek i tłuszczy oraz piramidą zdrowego żywienia i wziąć udział w zmaganiach sportowych – w „Wyścigu po zdrowie”.

Poprawność wykonywania zadań oceniało jury w składzie : pielęgniarka szkolna Bożena Nastaga i pracownicy Państwowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej Lidia Padzik i Ewa Kowalska.

W trakcie spotkania wyłoniono laureatów szkolnego konkursu  ”Woda- źródłem życia„   dla klas IV-VI.

Wyróżnione osoby:

Łucja Czyż (VIc) – prezentacja multimedialnaDSC 0733

Ola Adamiec (VIc)- plakat

Weronika Maślanka (Vb)- plakat

Weronika Góras (VIc)-plakat

Konkurs przygotowała i przeprowadziła  pani Elwira Czyż.

Wśród klas młodszych przeprowadzono konkurs literacko- plastyczny „Pij wodę na zdrowie”,    którym wyróżniono:

Szymon Wdowiak (IIa)

Natalia Polkowska (IIIb)

Klaudia Łukasiak (IIIb)

Szymon Chojecki (IIb)

Celem konkursu było  zachęcenie dzieci do zmiany nawyku picia coca-coli  i innych napojów słodzonych na rzecz wody. Przeprowadziła go pani Justyna Kalinowska.

DSC 0760 DSC 0740 DSC 0745

Całe spotkanie uatrakcyjniły klasy drugie budując prawdziwą piramidę zdrowego żywienia i klasa I a w przedstawieniu „Śniadanie Grzesia”.

Wiele radości przysporzyły dzieciom dyplomy, nagrody i „bomby” witaminowe w postaci owoców, które mógł otrzymać każdy, kto przyszedł na nasze spotkanie po udzieleniu prawidłowej odpowiedzi.

DSC 0820

Mamy nadzieję, że wszyscy uczestnicy już wiedzą, że ruch i prawidłowa dieta to gwarancja długiego i zdrowego życia.

Gratulujemy i smacznego.

Zobacz galerię:

DSC 0710 DSC 0711 DSC 0712 DSC 0713 DSC 0714 DSC 0715 DSC 0722 DSC 0729 DSC 0733 DSC 0740 DSC 0745 DSC 0760 DSC 0772 DSC 0775 DSC 0820 IMG 3575