LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI

 

logo 

     Nasza szkoła przystąpiła do rządowego programu LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI. Jest to Program skierowany do szkół podstawowych oraz ogólnokształcących szkół artystycznych. Jego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. W ramach Programu szkoły otrzymały od państwa wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych. Realizując program nasza szkoła dokonała zakupów pomocy dydaktycznych oraz sprzętów, dzięki którym uczniowie będą zdobywać nowe umiejetnosci oraz kompetencje. Zakupione zostały m. in. Drukarka i Skaner 3D, oprogramowane do obróbki grafiki i filmu, okulary VR wraz z licencją, sprzęt do nagrywania, akcesoria do fotografii, maszyny do szycia, hafciarka, overlok oraz akcesoria do szycia, piekarnik i akcesoria do pieczenia i gotowania, narzędzia do obróbki drewna, klocki Lego także robociki do nauki programowania, mikroskopy i sprzęt optyczny. Zakupione pomoce będą służyły podczas lekcji a takze w czasie zajęć dodatkowych i projektów edukacyjnych.

MALI KONSTRUKTORZY

20230325 121206 Zapraszamy do obejrzenia efektów naszej pracy na Laboratoriach przyszłości. Tym razem tworzyliśmy przedmioty samobieżne, samojezdne - oczywiście zaprogramowane i sterowane  przez nas. 

Zabawa wspaniała!

Przekonajcie się sami.

<-- Kliknijcie w obrazek, żeby obejrzeć filmik.

 

 

KAŻDY ROBI TO CO LUBI

LOGO MALESpotkania na zajęciach dodatkowych w ramach programu LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI są okazją do rozwijania swoich pasji i zainteresowań. Podczas drukowania na drukarce 3D zaprojektowanych przez nas prac nie próżnowaliśmy. Jedni zgłębiali tajemnice pętelkowania i pracowicie szydełkowali - tym chętnie i cierpliwie pomagała nasza specjalistka od robótek ręcznych - Kinga uczennica kl. 6b.

Czytaj więcej...

MALI INŻYNIEROWIE Z VIB


LOGO MALE

Dzięki klockom LEGO® Education BricQ Motion Prime uczniowie klasy 6B poczuli się inżynierami budując według instrukcji różne urządzenia wprawiane w ruch  siłami zgodnie z prawami mechaniki. Inspirujące pomysły ułatwiły uczniom praktyczne poznawanie praw fizyki.

Zajęcia te zapewniły małym inżynierom wiele satysfakcjonujących chwil przy eksperymentowaniu. Koła zębate, koła, kulki, ciężarki i elementy pneumatyczne już nie są dla uczniów abstrakcją.

 6 1

Czytaj więcej...

PIERNIKOWY SZAŁ

LOGO MALEZbliżają się Święta Bożego Narodzenia. W naszej szkole też zapachniało świętami, a dokładniej świątecznymi pierniczkami. Dzięki urządzeniom AGD zakupionym w ramach projektu LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI mogliśmy poczuć magię świątecznych wypieków.

15

To jest efekt naszej pracy.

Czytaj więcej...