LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI

 

logo 

     Nasza szkoła przystąpiła do rządowego programu LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI. Jest to Program skierowany do szkół podstawowych oraz ogólnokształcących szkół artystycznych. Jego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. W ramach Programu szkoły otrzymały od państwa wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych. Realizując program nasza szkoła dokonała zakupów pomocy dydaktycznych oraz sprzętów, dzięki którym uczniowie będą zdobywać nowe umiejetnosci oraz kompetencje. Zakupione zostały m. in. Drukarka i Skaner 3D, oprogramowane do obróbki grafiki i filmu, okulary VR wraz z licencją, sprzęt do nagrywania, akcesoria do fotografii, maszyny do szycia, hafciarka, overlok oraz akcesoria do szycia, piekarnik i akcesoria do pieczenia i gotowania, narzędzia do obróbki drewna, klocki Lego także robociki do nauki programowania, mikroskopy i sprzęt optyczny. Zakupione pomoce będą służyły podczas lekcji a takze w czasie zajęć dodatkowych i projektów edukacyjnych.

PIERWSZE KROKI ZE SKANEREM I DRUKARKĄ 3D

   LOGO MALE  W czasie zajęć koła „Laboratoria przyszłości” uczniowie klas szóstych poznawali budowę skanera 3D, a także oprogramowanie do skanowania oraz do przygotowania skanów do drukowania w drukarce 3D. Młodzież z radością i z zainteresowaniem obserwowała, jak ulubione figurki zamieniają się w trójwymiarowe, cyfrowe obiekty widoczne na ekranie monitora.

 

Czytaj więcej...

GDZIE KUCHAREK SZEŚĆ ….

  LOGO MALE   Ale kucharek było siedem! Zuzia, Maja, Pola, Milena, Iga, Weronika i Tosia z 6c z własnej inicjatywy przygotowały wypieki na słodki poczęstunek z okazji tegorocznego Dnia Chłopaka. Dziewczyny same przygotowały przepisy, zrobiły zakupy i w dniu klasowej imprezy zabrały się do pracy. A pracy było sporo: kolorowe babeczki, ciasto marchewkowe, ciasto czekoladowe i uwaga … sernik! Były też pyszne kuleczki czekoladowo-kokosowe.

Czytaj więcej...

WIRTUALNE PRZYGODY

LOGO MALE     To, że skończyły się już wakacje nie oznacza, że nie możemy podróżować. Nasi uczniowie w czasie zajęć "laboratoria przyszłości" odbyli podróż przez stolice europejskie! Z Warszawy przenieśli się prosto do Paryża, potem do Rzymu, Wiednia, Pragi, Oslo… To wszystko możliwe było dzięki okularom VR, które zakupione zostały w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

 

Czytaj więcej...